• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > SDÜ’den 35 kişilik gönüllü ekip deprem bölgesinde

  SDÜ’den 35 kişilik gönüllü ekip deprem bölgesinde

  SDÜ’den 35 kişilik gönüllü ekip deprem bölgesinde

   

   

  Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Ümit Yavuz, Hakan Acar ve 35 kişiden oluşan gönüllü ekip, OHAL Valisi ve Kaymakamı’nın özel ricası ile deprem bölgesinde çalışmalara katılıyor.

  Kahramanmaraş merkezli tarihi depremlerin ardından ülkece, milletçe yaraları sarmaya çalışıyoruz. Afetin yaşandığı ilk günden bu yana hem devletimiz hem de milyonlarca vatandaşımız bölgedeki çalışmalara katkı sağlamak için elinden geldiğince katkı sunuyor.

  Her İlden olduğu gibi Isparta’dan da birçok vatandaşımız hem nakdi hem ayni hem de bireysel imkânlarıyla bölgeye yardımcı olmaya çalışıyor. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin İlker Çarıkçı’nın talimatıyla bölgeye giden SDÜ SKS Daire Başkanı Ümit Yavuz önderliğindeki ekip Hatay Samandağ’da yardım çalışmalarına katılıyor.

  HER ÖĞÜN 3 BİN KİŞİLİK YEMEK ÇIKARIYORLAR

  Depremin ikinci gününden itibaren bölgeye ulaşan 35 kişilik ekip her öğün yaklaşık 3 bin kişilik yemek çıkarıyor. Ayrıca deprem bölgesinde görev yapan 800 kişilik askeri personelin, hastane çalışanlarının da yemek-iaşe ihtiyaçlarını karşılayan SDÜ’nün gönüllü ekibi bunun yanında köy köy mahalle mahalle gezerek depremzede ailelerin ihtiyaçlarını da karşılıyor.

  OHAL VALİSİ ÖZEL RİCA ETTİ BÖLGEDE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

  Öte yandan deprem bölgesi OHAL Valisi ve Kaymakamının özel ricasıyla görev süresi uzayan gönüllü ekip ihtiyaç sahibi ailelerin çadırlarının kurulmasında da elinden geleni yapıyor. Ayrıca çocuklar için de aktiviteler düzenleyerek yaraları saran SDÜ’nün gönüllü ekibi içerisinde barındırdığı doktor ve hemşirelerle vatandaşlarımıza sağlık hizmeti de sunuyor. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler