• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > İş dünyasının yardım tırı bölgeye yönlendirildi

  İş dünyasının yardım tırı bölgeye yönlendirildi

  İş dünyasının yardım tırı bölgeye yönlendirildi

   

  Isparta Ticaret ve Sanayi Odası da yaraların sarılması için yardım seferberliği başlattı. Destekler kapsamında önceki gün gece saatlerinde ilk tır deprem bölgesine yönlendirildi.

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem sonrasında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yardım seferberliği başlattı. Bu kapsamda toplanan yardım malzemeleri afet bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

  Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülkemizin her yerinden deprem bölgesine yardım malzemesi gönderiliyor. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası da yaraların sarılması için yardım seferberliği başlattı. Bu kapsamda yardımsever vatandaşlar tarafından getirilen ısıtıcı, battaniye, gıda kolisi, su, bebek maması, ilaç, hijyen seti, kıyafet, bebek kıyafeti, kışlık ayakkabı ve bot, mont, atkı, eldiven, bere, yağmurluk, 8 adet jeneratör, powerbank gibi temel ihtiyaç malzemeleri ITSO hizmet binasında toplandı. Yardım malzemeleri afet bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

  ‘Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür.” diyen ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, “Kahramanmaraş ve çevre illerde hissedilen depremde, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye ve Türk insanı çok güçlüdür. Allah’ın izniyle yaşadığımız bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Afet bölgesi için başlattığımız kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederiz. Yardım kampanyamız devam ediyor. Hep birlikte güç birliği yaparak bu günleri atlatacağız. Aklımız, kalbimiz, dualarımız deprem bölgesinde.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler