• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > BAŞDEĞİRMEN NEDEN KORKMAKTADIR?

  BAŞDEĞİRMEN NEDEN KORKMAKTADIR?

  BAŞDEĞİRMEN NEDEN KORKMAKTADIR?

   

  İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam: “Sayın Belediye Başkanı Isparta’da Kent Konseyi Neden Yok? Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’nin Kent Konseyine ne gerek var açıklamasının sebebi nedir? Kentin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının, bilim insanlarının görüşlerinden sayın Başdeğirmen neden korkmaktadır? Belediye neyi eksik yapmıştır, yapmaktadır?” dedi.

   

  Ülkemizde yaşanan deprem felaketleri sonrası, Isparta’da bütün gözler Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e çevrildi. Ortalama 4 yıllık görev süresi boyunca kentsel dönüşüm başta olmak üzere kent konseyi gibi bilimsel bir yapıyı da yok eden Şükrü Başdeğirmen’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

  Isparta’da, Şükrü Başdeğirmen’e en sert muhalefet yapan isimlerin başında gelen İYİ Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam: “Alüvyon Zemin üzerine inşa edilen edilen yüksek katlı binalarda ise Fore Kazık ve Sismik İzalatör uygulaması gibi yöntemlerle depremin olası yıkıcı etkilerine yönelik önlem alındı mı? Diye sordu.

  Hasan Büyükçam: “Yine Şehrimizde Riski Yapı Olduğu Tespit edilen binaların yıkım kararı çıktığı halde bunların hala daha yıkılmamasının sebebi nedir? Kent Merkezinde yoğun kalabalığın bulunduğu bölgelerde bu tarz binaların bulunduğu tarafımızca bilinmekte bu binalar için neden Belediye Önlem Almamaktadır? Belediye Neden bu binaları Görmezden Gelmektedir?

  Neredeyse Türkiye’nin Tüm İllerinde riskli alan ilan edilip kentsel dönüşümde öncelikli alanlar belirlenirken, Isparta’da Kent Merkezinde Çok Fazla Riskli alan olduğu düşünülen bölge olmasına rağmen böyle bir çalışma yapılmamasının nedeni nedir?

  Ayrıca Belediyemizde Kentsel Dönüşüm Ofisi Var Mıdır? Varsa Çalışmaları Nelerdir? Neden Kamuoyu ile paylaşılmamaktadır? (Biz BÖYLE BİR OFİSİN Olmadığını Biliyoruz Fakat Belediyeden Bunun Sebeplerine İlişkin Açıklama Bekliyoruz) Sayın Belediye Başkanı Isparta’da kent konseyi neden yok? Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’nin kent konseyine ne gerek var açıklamasının sebebi nedir? Kentin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının, bilim insanlarının görüşlerinden sayın Başdeğirmen neden korkmaktadır? Belediye neyi eksik yapmıştır, yapmaktadır?

  Isparta’da imar barışından geçen yapıların projelerinin tekrar derhal gözden geçirilerek depreme dayanıklıklarına ilişkin raporların bir an önce alınması gerekmektedir. İmar barışına başvurularında nüfusa oranla en yüksek başvuru olan illerden biri Isparta’dır bu durum tehlikenin boyutunu da artırmaktadır” dedi. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler