• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Yılan hikayesine dönen inşaatın ihalesine önümüzdeki ay çıkılacak

  Yılan hikayesine dönen inşaatın ihalesine önümüzdeki ay çıkılacak

  Yılan hikayesine dönen inşaatın ihalesine önümüzdeki ay çıkılacak

   

  Uzun zamandır emek harcanan ve bir türlü inşaatı gerçekleştirilemeyen Yalvaç İmam Hatip Lisesi’nin yapım ihalesine  önümüzdeki  ay çıkılacağını Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer verdi.

  Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, yıllardır yapımı yılan hikayesine dönen Yalvaç İmam Hatip Lisesi inşaatı için önümüzdeki ay ihaleye çıkılacağı haberini verdi.

  Ak Parti İlçe Başkanı Özer, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Uzun zamandır emek harcadığımız Yalvaç İmam Hatip Lisesi ve Spor Salonu binaları inşaat yapım ihalesi 25.10. 2022 tarihinde yapılmak üzere ilanı yayınlanmıştır. Bünyesinde İmam Hatip Orta Okulunu ve Lisesi’ni barındıracak olan okulumuz 19.000m2 alanda kurularak ilçemize önemli ölçüde değer katacak ve güzel bir eğitim kompleksi olacaktır. Bu süreçte emeği geçen TBMM Başkanvekili sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ’e, değerli büyüğümüz Isparta Milletvekilimiz sayın Recep ÖZEL’e, İlçe Kaymakamımız sayın Haluk ŞİMŞEK’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Erhan BAYDUR’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Nejdet EROL’a, Yalvaç İmam Hatip Mezunları Derneği’ ne, Yalvaç Belediyemize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize Hayırlı Olsun.”

  TOPLAM 5.565 METREKARE KAPALI ALAN

  İmam Hatip Lisesi projesinin 19.653 metrekare arazi içinde 935 metrekare oturum alanına sahip olarak bodrum + 3 kat, toplam 3.785 metrekare yapılacağı; spor salonunun da 1215 metrekare oturum alanında 1.780 metrekare kapalı alana sahip olacağı; toplam inşaat alanının 5.565 metrekare olacağı öğrenildi. İhalenin sonuçlanması halinde, binanın 2024-2025 eğitim öğretim yılına hazır hale gelmesi bekleniyor.

  (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler