• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Yeniden Doğuş

  Yeniden Doğuş

  Yeniden Doğuş

   

  Merkeze bağlı Sav Kasabası’nın Belediye Başkanı Şakir İpekçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

  Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “30 Ağustos Zaferi; yok edilmek istenen bir milletin yeniden doğuşunun en önemli göstergesidir” dedi.

  İpekçi, mesajında, yokluk içindeki bir milletin ordusuyla bütünleşerek tarih yazdığını söyledi. Başkan İpekçi mesajında şu görüşlere yer verdi:  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Büyük Zafer’in 100.Yıldönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

  Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da canlarını feda eden kahramanlarımız vardır. Cumhuriyetimizin kuruluşunu hazırlayan, Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır.

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde milletçe kazanılan zaferlerle bize emanet edilen bu vatana gözümüz gibi bakmak ve daha ileriye taşımak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idrakinde, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin 100. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler