• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Yeni otogar alanında çalışmalar sürüyor

  Yeni otogar alanında çalışmalar sürüyor

  Yeni otogar alanında çalışmalar sürüyor

  Çünür Mahallesinde önceki dönemde yapımına başlanan ancak tamamlanamayan 21 otobüs peronu, 18 bilet satış ofisi, 29 adet işyerinin bulunduğu yeni otogar alanında çalışmalar hummalı bir şekilde sürüyor.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kentte önceki dönemden yarım kalan projeleri tamamlamaya devam ediyor. Bu kapsamda bugüne kadar ITKM, Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binası inşaatları tamamlandı, ITKM, Isparta Meydan AVM ismiyle yeni cazibe merkezi olarak şehre kazandırıldı. Yarım kalan inşaatlardan birisi de Çünür Mahallesindeki yeni otogar alanıydı. Yeni otogarın tamamlanması için de hummalı bir çalışma yürütülüyor.

  Isparta Belediyesi, önceki dönemde yapımına başlanan ancak uygulanan uzay çatı sisteminin kaplamasındaki maliyet yüksekliği, kaplansa dahi rantabl olmayışı nedeniyle yeni otogar projesinde değişikliğe giderek, çalışmalara başlamıştı. Yeni projeye göre ilk etapta çelik konstrüksiyon uzay çatı sistemi sökülürken yerine düz çatı sistemi üzerine sandviç panel uygulandı. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni otogar inşaatının geri kalan kısmının bitirilmesi için gerçekleştirilen ihaleyi alan firma çalışmalarını sürdürüyor.

  Otogar alanının her bölgesinde hummalı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler bir yandan yeni gelen malzemeleri araçlardan indirip, montajlarını gerçekleştirirken, diğer taraftan duvar ve mekanik kısımlar için çalışıyorlar.

  Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in önceki yaptığı açıklamalarda hiçbir projenin yarım kalmayacağını belirttiğini dile getirerek, yeni otogarda çalışmaların sürdüğünü ve projenin tamamlanacağını söyledi. Derebek, “Yaklaşık bir ay önce yüklenici firma inşaatı teslim aldı. Harıl harıl çalışıyorlar. Biz de gelip gidiyoruz, takip edip mahalle halkımızı bilgilendiriyoruz. Belediye Başkanımıza kolaylıklar diliyorum, Allah yardımcısı olsun. Yüklenici firmaya Allah kaza bela vermesin inşallah. Emeği geçen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Yüklenici firmanın saha sorumlusu Yavuz Karaoğlu, otogar inşaatını çok iyi bir şekilde tamamlamak istediklerini belirterek, “Isparta’ya bu büyük değeri kazandırmak istiyoruz. Şuanda sahamızda 75 personelimiz çalışmakta. Ayın 30 günü kesintisiz bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Dış cephe ekibimiz çalışıyor, alüminyum doğramalarımız takıldı. Cephemiz biraz daha kendini göstermeye başlıyor. Havalandırma malzemelerimiz bugün geldi. Peronlar bölgesinde havalandırma boru hatları için çalışmalar sürüyor. Mekanik ekibimiz alt katta galeri hattında ana hatları çekiyorlar. Mekanik odanın yapımına başlandı. Elektrik ekibimiz de duvar ekibimizin ardından çalışmalarına devam ediyor” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler