• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> >  Yaşlı vatandaşların YADES vefası

   Yaşlı vatandaşların YADES vefası

   Yaşlı vatandaşların YADES vefası

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e Yaşlı Destek Merkezinden (YADES)  yararlanan vatandaşlar desteklerinden ötürü teşekkür etti.

  Yaşlılar bugüne kadar görmedikleri ilgi ve alakanın YADES’te kendilerine gösterildiğini, etkinliklere katıldıklarını, her gün sağlık kontrolünden geçtiklerini söylerken, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Dere Mahallesinde yapımı tamamlanan ve ismi Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı olarak belirlenen Yaşlı Destek Merkezinden faydalanan 65 yaş ve üstü vatandaşlarla Kirazlıdere’de bir araya geldi.

  Başkan Başdeğirmen de yaşlılara hitaben, “Sizler bizim değerlerimizsiniz, büyüklerimizsiniz. Sizlere hizmet etmek, sizlerle beraber olmak bizim için de büyük bir onur. Sizler memnun olunca bizlerde mutlu oluyoruz” dedi.

  Isparta Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Isparta Belediyesi, Dere Mahallesinde 350 metrekare kapalı alan ve 2000 metrekare açık alanda ihtiyaç sahibi 400 yaşlının korunması ve desteklenmesi ile psiko-sosyal bakıma ihtiyacı olanların yaşadıkları mekanlarda veya merkezde gerekli bakımlarının yapılarak yaşamlarının kolaylaştırılması amacıyla kurduğu ve adını Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı olarak belirlediği Yaşlı Destek Merkezinin (YADES) faaliyete geçmesiyle her gün çok sayıda vatandaş buradan yararlanıyor.

  Merkezde sabah kahvaltısında bir araya gelen 65 yaş ve üstü vatandaşlara merkezde Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince rutin sağlık kontrolleri, tansiyon, şeker ölçümleri gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar ardından merkezde akranlarıyla sohbet ediyor, sporlarını yapıyor ve çeşitli aktivitelerle keyifli bir gün geçiriyorlar. Bugüne kadar 65 yaş ve üstü vatandaşlar için merkez dışında çok sayıda moral etkinlikleri düzenlenirken, bu seferki etkinliğin adresi Kirazlıdere oldu.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, YADES’ten faydalanan vatandaşlarla Kirazlıdere’de bir araya geldi. Başdeğirmen çifti yaşlılarla sohbet etti, onların anılarını dinledi, istek ve taleplerini aldı.

  Programda Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, YADES’e ilişkin bilgiler verdi. Güven, faaliyetlere katılamayan yaşlılara da evlerinde hizmet götürdüklerini söyleyerek, diğer vatandaşların da sabahları evlerinden alınarak merkeze getirildiğini ve faaliyetlerin gerçekleştirildiğini dile getirdi.

  Yaşlılarla bir arada olmaktan çok mutlu olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Dere Mahallesinde faaliyete sundukları Yaşlı Destek Merkezine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Başdeğirmen, “Sizler bizim değerlerimizsiniz, büyüklerimizsiniz. Sizler bizim her şeyimizsiniz. Sizlere hizmet etmek, sizlerle beraber olmak bizim için de büyük bir onur. Tabi ki, her doğan insan, büyüyor, kendisinden bir nesil bırakıyor, yaşlanıyor ve ölüyor. Hepimizin kaderi bu. Allah bu kaderin içerisinde hayırlı işler yapmayı bizlere nasip etsin, hayırlı uzun ömürler versin. Sizler kendi işinizi kendiniz görebilen büyüklerimizsiniz. Ancak evde çocuklarınız ayrıldıktan sonra yalnız kalıyorsunuz. Yalnız kaldığınızdan da akşama kadar bunalıyorsunuz. Bizlerde sizlere bir etkinlik olsun, değişik dostlar edinin diye böyle bir merkezi faaliyet geçirdik. Merkezimizde günlük kan, şeker ölçümlerinizi yapıyoruz, ilaçlarınızı takip ediyoruz. Sizlerin memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Sizler memnun olunca bizlerde mutlu oluyoruz. Bu işte Sağlık İşleri Müdürlüğümüz fedakarca hizmet ediyor. Sizlere canı gönülden, öz anne baba gibi yaklaştıklarını görüyorum. Sizin gibi gelemeyen yaşlı vatandaşlarımızın, engellilerimizin evlerine giderek hizmet veriyorlar. Bunlar bizim için çok önemli. Sizleri mutlu edebilmek, güleryüzlü görebilmek bizler için çok önemli. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

  Merkezden yararlanan yaşlılarda böyle bir hizmetten dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederken, bugüne kadar evde yalnız başına oturduklarını dile getirdiler. Vatandaşlar, “Gelen olursa kapıyı açıyorduk, gelen olmazsa öylece bakıyorduk. Başkanımızdan Allah razı olsun, başımızdan eksik etmesin. Böyle bir merkezi açtı, bizlerde oraya gidiyoruz, vakit geçiriyoruz. Bize her türlü bakımı yapıyorlar, sağlığımızı takip ediyorlar. Çocuklarımızdan görmediğimiz ilgi alakayı burada görüyoruz. Bizleri sabahları güler yüzle karşılıyorlar, evimizden alıyorlar, merkezde her gün sağlık taramasından geçiyoruz, spor, el işleri yapıyoruz. Bizlere dört dörtlük ilgi alaka gösteriliyor. Başkanımızın, belediyemizin hakkı ödenmez. Ben yalnız yaşıyorum, duvarlar konuşmuyor. Merkezde yeni arkadaşlar edindim, güzel vakit geçiriyoruz, sohbet ediyoruz” şeklinde konuştular” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler