• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Veli Gök’ten, Bakan Akar’a KOMANDO DOSYASI

  Veli Gök’ten, Bakan Akar’a KOMANDO DOSYASI

  Veli Gök’ten, Bakan Akar’a KOMANDO DOSYASI

   

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ispartda’da bir dizi ziyaret ve programlara katıldı. Bakan Akar’ı Valilik ziyareti sırasında Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’te karşılama heyetinin içerisinde yer aldı. Başkan Gök Eğirdir’e ‘KOMANDO MÜZESİ’ dosyasını Bakan Akar’a sunarak brifing verdi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK, Bakan Akar’a verdiği dosyada özetle şu ifadeleri kullandı, ‘Dağ, Komando Okulu 1926 yılında Muğla’da kurulmuş, 1927 yılında Isparta İli Eğirdir İlçesine taşınmış olup ve o günden bu güne faaliyetlerini Eğirdir’de devam etmektedir.

  Dağ, Komando Okulu Eğirdir’e taşındığı tarihten itibaren, milli mücadelede vatanı için varını yoğunu ortaya koyan Eğirdir halkı tarafından sahiplenilmiş ve Dağ, Komando Okulu Eğirdir İlçesinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Eğirdir Dağ, Komando Okulunun hem eğitimde hem de operasyon bölgesinde başarılarını duydukça, gördükçe mutlu olmakta ve gururlanmaktadır. Komando Okulunun değerinin artmasıyla Eğirdir’in halkımızın gözündeki değeri artmakta ve bundan Eğirdir halkı son derece mutlu olmaktadır. Komando Okulunun değerinin arttırılmasındaki en önemli gerçeklerden birisi çocuklarımızın ve gençlerimizin komando olmaya özendirilmesidir. Komando olmaya özendirilmesi için komandonun ne olduğu ve tarihçesinin en iyi şekilde çocuklarımız ve gençlerimize aktarılması gerekmektedir. Bu yüzden Eğirdir Belediyesi sınırları içerisinde bir ‘Komando Müzesi’nin yapılması Devletimizin çıkarları, şanlı ordumuzun gelişimi, geleneksel ordu-millet anlayışımızın yeni nesillere gösterilmesi için çok önemli bir ihtiyaçtır. Eğirdir tren garı sahasından Belediyemizin Devlet Demir Yollarından kiralamış olduğu 13000 metrekarelik alanda ‘Komando Müzesi’ yapılabilmesi için gereğinizi taktirlerinize arz ederim.’ İfadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler