• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Vatandaşın talebini dinledi, Talimatı Verdi

  Vatandaşın talebini dinledi, Talimatı Verdi

  Vatandaşın talebini dinledi, Talimatı Verdi

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, katılmış olduğu Mevlid-i Şerife etkinliğin sonunda cami çıkışında yer alan mermerin kışın tehlike saçtığını dile getiren vatandaşın, düzeltilmesi talebini kırmayarak, cami ve çevresini düzeltme çalışmalarını başlatma talimatı verdi.

  Geçen hafta Yenice Mahallesi Muhtarlığı ve vatandaşlar tarafından ebediyete irtihal eden büyükler için okutulan Mevlid-i Şerife katılan ve ardından Cuma namazını Nurullah Camii’nde kılan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e cami çıkışında vatandaşlar istek ve taleplerini dile getirmişti. Başdeğirmen bu istek ve talepler doğrultusunda cami ve çevresinde bulunan kaldırımları düzeltme çalışmaları başlattı.

  Isparta Belediyesi şehirdeki camilerin çevre düzenlemeleri, bakım onarım ve tuvalet yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak da Yenice Mahallesindeki Nurullah Caminin dış çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

  Belediye’den yapılan açıklamada: “Cami cemaati Başkan Başdeğirmen’den cami girişindeki kaldırımın mermerden olması dolayısıyla özellikle kış aylarında zeminin daha da kayganlaştığını ve düşme tehlikesi yaşadıklarını aktararak, kaldırımın düzenlenmesi talebini iletmişlerdi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sadece cami çıkışı değil, çevresindeki kaldırımların düzenlenmesi yönünde ekibine talimat vermişti. Bu gelişmenin ardından Isparta Belediyesine bağlı ekipler vatandaşların taleplerini yerine getirmek için anında çalışmalara başladı. Bir kısmı mermerden bir kısmı kilit parke taşından oluşan cami çevresindeki kaldırımlar ekipler tarafından kaldırılırken, cami çevresindeki kaldırımın yeniden düzenlenmesi için bordür çekimleri başladı ardından kaldırımın taş kaplamasının yapımına başlanacak.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den talep ettikleri kaldırım düzenlemesinin anında başlatıldığını söyleyen vatandaşlarda, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetlerini ifade ederek, Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ettiler” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler