• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Üzüm Pazarının 2’nci etap restorasyonu tamamlandı

  Üzüm Pazarının 2’nci etap restorasyonu tamamlandı

  Üzüm Pazarının 2’nci etap restorasyonu tamamlandı

  Isparta Belediyesi tarafından 16’sı tescili 110 dükkanın bulunduğu Tarihi Üzüm Çarşısı’nın ilk adası olan ve 4’ü tescilli toplam 11 dükkanın bulunduğu bölümdeki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından diğer 2 adada başlatılan 24 işyerinin de restoresi bitirildi.

  Isparta Belediyesi tarafından sürdürülen Tarihi Üzüm Çarşısının 2. etap restorasyonunda 2 adada bulunan 24 işyerinde çalışmalar tamamlandı. Esnaf Cuma günü yeni işyerlerine taşınmış olacak. Bölgedeki kaldırım düzenlemeleri de bitirilecek. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnafı ziyaret ederek, ‘hayırlı işler’ dileklerinde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  İşyerlerinin restorasyon süreçlerinde dükkanların cam, doğrama ve kapıları söküldü, sokak üzerlerindeki çelik çatılar kaldırıldı. 2 bloğun kiremit ahşap çatıları ile çürümüş döşemeleri sökülürken, sökülen döşemelerin yerine yenileri yapıldı. Dükkanların çatıları ve dış cephelerde sıva söküm işlemleri de gerçekleştirildi, çatılar ile dış cepheler projeye uygun olarak yeniden yapıldı.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısı esnafını ve valilik binası arkasında geçici olarak dükkanlarda hizmet veren esnafları ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısı bölgesindeki kaldırım ve yer döşeme çalışmalarına başlanacağını belirtirken, valilik arkasında bulunan esnafın dükkanlarına cuma gününe kadar taşınabileceğini söyledi.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısının daha önce tamamlanan birinci adasındaki esnafı ziyaret ederek, ‘hayırlı işler’ dileklerini iletirken esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Diğer iki adadaki restorasyon çalışmalarının da tamamlandığını aktaran Başkan Başdeğirmen, çarsıdaki kaldırım taşlarının da değiştirilmesine başlanacağını dile getirdi. Yer döşeme çalışmalarının da çok kısa bir sürede bitirilerek, çarşının çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi.

  Valilik arkasında restorasyon süresince kendilerine belediye tarafından tahsis edilen 2 adadaki 24 işyerinin sahiplerini de ziyaret eden Başkan Başdeğirmen, “Çalışmaları tamamladık. Cuma gününe kadar sizlerden dükkanlarınıza taşınmanızı rica ediyoruz. Sizlerin taşınmasıyla birlikte diğer ön caddede kalan ve restorasyonuna başlayacağımız adadaki esnafımızı buraya alalım. Restorasyonu tamamlanan işyerlerimizin önlerindeki kaldırımları da değiştiriyoruz” dedi.

  Esnaflarda dükkanlarının restorasyon sonrası çok güzel bir görünüme kavuştuğunu belirtirken yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler