• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Uzaktan Eğitim Artık Uzak Değil

  Uzaktan Eğitim Artık Uzak Değil

  Uzaktan Eğitim Artık Uzak Değil

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimi, Eğirdir Belediyesinin desteği ile Eba Mobil Destek Aracı oluşturuldu.

  Uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan öğrencilerin, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı’ndan faydalanmalarını sağlamak amacıyla Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimi, Eğirdir Belediyesinin desteği ile Eba Mobil Destek Aracı oluşturuldu.

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından internete erişim imkanı olmayan 134 öğrenci için Eba Mobil Destek Aracı hizmet verecek.

  Türkiye’de ve dünyada, Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim faaliyetleri büyük bir dönüşüm içerisinde. Bu dönüşüm, beraberinde birçok yeniliği getirdi. Okul sınırları içerisinde sürdürülen eğitim artık yalnızca okullarda değil her yerde. Uzaktan eğitim olarak adlandırılan bu süreçte üretilen her çözüm, yarını şekillendirecek. Bu çözümlerden biri de Mobil Destek Aracı.

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından internete erişim imkanı olmayan 134 öğrenci tespit edildi. Araçta bir sınıf öğretmeni ve rehber öğretmen görevlendirildi. Eğitim hizmeti ilk olarak 17 Eylül Perşembe günü Pazarköy’deki öğrencilere ulaştı. Öğrenciler maske, hijyen ve mesafe kurallarına uygun olarak araca alınıp öğretmenleriyle buluşma ve ders yapma imkanına sahip oldular.

  EBA Destek Aracı “bilgi senin olduğun her yerde” sloganıyla ihtiyaç duyulan tüm köylerde, öğrencilerimizin hizmetinde. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler