• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Şükrü Başdeğirmen, Böcüzade Süleyman SAMİ Bey’den, Ziya Günaydın’a kadar toplanan mirasları satmaya devam ediyor!

  Şükrü Başdeğirmen, Böcüzade Süleyman SAMİ Bey’den, Ziya Günaydın’a kadar toplanan mirasları satmaya devam ediyor!

  Şükrü Başdeğirmen, Böcüzade Süleyman SAMİ Bey’den, Ziya Günaydın’a kadar toplanan mirasları satmaya devam ediyor!

   

   

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehrin ilk Belediye Başkanı olarak kayıtlarda yerini olan Böcüzade Süleyman Sami Bey’den, halefi Yusuf Ziya Günaydın’a kadar belediyeye kazandırılan arazi ve arsaları satmaya devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta şehrin en değerli alanlarını satan Şükrü Başdeğirmen, şimdi de gözü Yazısöğüt Köyü bölgelerinde yer alan arsalara dikti.

   

  Isparta’da bugüne kadar Belediye Başkanı olarak görev yapan (darbe dönemleri hariç) 23 Belediye Başkanının kısıtlı imkanlarla belediyeye vakfettiği araziler, sadece 4 yıllık Şükrü Başdeğirmen döneminde satılmaya başlandı.

  Geçtiğimiz hafta İtfaiye, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlükleri’nin maddi anlamdaki çok değerli yerlerini satan Başdeğirmen şimdi de merkeze bağlı Yazısöğüt köyündeki, (tapu kayıtlarında Yazısögüt mahallesi) bazı arazileri satıyor.

  SEÇİMLERE 1 YIL KALA SATIŞLAR BAŞLADI!

  Belediye seçimlerinin yapılmasına yaklaşık 1 yıl kala Isparta belediyesinde satışlar başladı. Geçtiğimiz hafta eski itfaiye binasının orada 10 parsel yer satan ve asfalt şantiyesi için satış kararı alan Isparta Belediyesi şimdi de Yazısöğüt Mahallesinde bulunan 5 arsanın satışı için ihale yapacak.

  İŞTE SATILACAK YERLER

  Mülkiyeti Isparta Belediyesi’ne ait ,

  Yazısöğüt Mahallesi 5743 Ada 11 Parselinde kayıtlı 759,20 m²’lik Arsa,

  Yazısöğüt 5743 Ada 12 Parselinde kayıtlı 580,06 m²’lik Arsa,

  Yazısöğüt Mahallesi 5744 Ada 10 Parselinde kayıtlı 586,17 m²’lik Arsanın, Yazısöğüt Mahallesi 5744 Ada 11 Parselinde kayıtlı 1.028,21 m²’lik Arsa,

  Yazısöğüt Mahallesi 5747 Ada 8 Parselinde kayıtlı 570,89 m²’lik Arsa.

  Bu arsaların satış bedelinin peşin alınmasına 2886 Sayılı Kanunun 35/c maddesi hükmünce açık artırma usulüyle 21/02/2023 günü saat 14.30’ da ihaleye çıkartılacak.

  (Umut Demiral)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler