• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Sorunlar Çözülüyor

  Sorunlar Çözülüyor

  Sorunlar Çözülüyor

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un meclis gündemine taşıdığı Isparta’nın sorunları bir bir ele alınıyor.

  Geçtiğimiz günlerde Tokmacık Köyü Okul binasının yıkıldıktan sonra aradan geçen 3 yılda neden yerine yenisinin yapılmadığını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e soran İYİ Parti Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 15 Mart 2021 tarihinde de Şarkikaraağaç’ın ve Isparta’nın doğalgaz ihtiyacı olan diğer ilçelerin doğalgaz sorununu Meclis’e taşımıştı.

  CESUR, GÜNDEME GETİRİYOR HÜKÜMET HAREKETE GEÇİYOR

  Milletvekili Cesur, Meclis Başkanlığına sunduğu önerge ile doğalgaz altyapısının neden ilçelere getirilmediğinin araştırılmasını istedi.

  Milletvekili Cesur, 15 Mart 2021 tarihinde meclis başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde Isparta’nın Aksu, Gelendost, Eğirdir, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yenişarbademli ilçelerinde vatandaşların halen doğalgaza erişiminin bulunmadığını hatırlatarak vatandaşların yaşadığı mağduriyetin giderilmesini ve doğalgaz altyapısının neden yapılmadığının araştırılmasını istemişti.

  MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA SUNDUĞU ÖNERGEDE;

  “Isparta ilimizin merkez ile birlikte toplam 13 ilçesi bulunmakta olup toplam nüfusu yaklaşık 440.304’tür. Merkez, Atabey, Gönen ve Yalvaç ilçelerimizde vatandaşlarımız doğal gaz kullanmaktadırlar. Ancak Aksu, Gelendost, Eğirdir, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu ve Yenişarbademli ilçelerimizde vatandaşlarımızın hala doğalgaza erişimi bulunmamaktadır. Bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın bu konuda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi ve bu ilçelerimizde de çevre kirliliğin önlenmesi gerekmektedir.

  Isparta ilimizin ilgili ilçelerine doğalgazın henüz gelmeme sebeplerinin araştırılması, doğalgazın bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ulaştırılabilmesi için yapabileceklerin tespit edilmesi, amacıyla Anayasa’nın 98. Maddesi, TBMM İç Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.”

  DOĞALGAZ ALTYAPISI HALEN OLMAYAN DİĞER İLÇELER NE OLACAK

  Milletvekili Cesur’un önergesinden sonra harekete geçen yetkililerin Şarkikaraağaç doğalgaz altyapısı için temel atması sonrası Isparta halkı tarafından Doğalgaz altyapısı olmayan diğer ilçelere doğalgazın ne zaman geleceği sorularını akla getirdi. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un konunun yakından takipçisi olacağı biliniyor. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler