• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Şehrin katma değerini sağlamak, tüccarı korumak için çalışıyoruz

  Şehrin katma değerini sağlamak, tüccarı korumak için çalışıyoruz

  Şehrin katma değerini sağlamak, tüccarı korumak için çalışıyoruz

  Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin: “İlimiz üretiminin katma değerini artırarak, üreticilerimizi ve tüccarlarımızı korumak için Isparta Ticaret Borsası olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

  Isparta Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 17.Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarının 17’incisi görkemli bir törenle açıldı.

  Katılımın yoğun olduğu fuar açılış törenine Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekili Recep Özel, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, İlçe Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

  Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Şahin’in açılış konuşmasının ardından sırasıyla, KOSGEB İl Müdürü Yurdun YILDIRIM, ITSO Başkanı Metin ÇELİK, Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta Milletvekili Recep ÖZEL ve Isparta Valimiz Aydın BARUŞ konuşmalarını yaptılar.

  Tören açılış konuşmasını yapan ITB Başkanı Hüdai Şahin, önümüzdeki dönemde kayıtdışı ile mücadeleye daha fazla eğilerek hem işlem hacmimizi artırmak hem de üreticilerimizi ve üyelerimizi korumak istiyoruz dedi. Başkanımız konuşmasında şunları kaydetti: “ Isparta Ticaret Borsası öncülüğünde 17.’si düzenlenen Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarımıza hoş geldiniz. Ispartamız birçok tarımsal ürünün üretiminde ülke ölçeğinde ilk sıralardadır. Elma, Gül, Lavanta ve Barbunya üretiminde ilk sıradayız. Ayrıca karanfil üretiminde 2, Kiraz, vişne ve kayısı üretiminde ise 5. sıradayız. Sahip olduğu iklim özelliğine dayalı ürün çeşitliliği, iç ve dış talebin sağladığı canlılık, kadim tarım kültürü, endemik tür zenginliği dikkate alınarak Isparta tarımına yeniden bakmak gerekmektedir. İleri teknolojik gelişmelerin sağladığı verim artışı ve yeni tarım yaklaşımları yanında, sürdürülebilir tarım eğilimleri bu bakışta göz önüne alınmalıdır. İlimiz üretiminin katma değerini artırarak, üreticilerimizi ve tüccarlarımızı korumak için Isparta Ticaret Borsası olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle kayıtdışı ile mücadele konusunda yoğun çaba sarf ediyoruz. 2021 yılında 3 milyar TL seviyesinde gerçekleşen işlem hacmimiz bugün itibariyle 4.6 milyar TL’ye ulaşmıştır. Önümüzdeki dönemde kayıtdışı ile mücadeleye daha fazla eğilerek hem işlem hacmimizi artırmak hem de üreticilerimizi ve üyelerimizi korumak istiyoruz. Bu hedefle birlikte Isparta Ticaret Borsası’nın 113 Borsa arasındaki 53. olan işlem hacmi sırasını daha yukarılara taşıyacağız.  Hz. Mevlana’nın çok sevilen ‘’Dünle beraber gitti cancağazım; ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.’’ Dizelerinde ifade ettiği gibi; Isparta tarımı ve ticareti için yeni şeyler söylemek gerekmektedir. Bu gereklilik ve Kazanan Isparta ve Tarımla Büyüyen Isparta için Isparta Ticaret Borsamız, ilimiz için çalışan tüm paydaşlarla el ele vererek çalışmalarını yeniden şekillendirecektir. Fuarımızın Isparta ve bölge tarımı paydaşlarına katkı sağlaması temennisiyle katılımlarınız için teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

  Konuşmaların ardından “Çiçekten Meyveye Isparta Elması” Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren katılımcılara plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi. Açılış sonrası, protokol üyelerince fuarda stant açan katılımcılara ziyaret edilerek, ticaretlerinde başarı dileklerinde bulunuldu. (Umut Demiral)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler