• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > SDÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM

  SDÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM

  SDÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM

   

   

  Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu tarafından 20.02.2023 tarihli toplantıda alınan karar doğrultusunda 2022-2023 Bahar Yarıyılında eğitim ve öğretim uzaktan öğretim(online) yöntemi ile yürütülecek.

  Bu kapsamda öğrenciler uzaktan öğretimle verilecek derslerdeki tüm süreçleri Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS) aracılığı ile takip edebileceklerdir.

  SDÜ’den yapılan açıklamada: “

  UZAKTAN ÖĞRETİM SÜRECİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

  DERSLER NE ZAMAN YAPILACAK?

  ‍Kayıtlı olduğunuz fakülte ya da yüksekokulun web sayfalarında ilan ettiği ders programındaki gün ve saatte Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS) üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecektir.

  UZAKTAN ÖĞRETİM SÜRECİNDE DERSLER HANGİ PLATFORM ÜZERİNDEN YAPILACAK?

  ‍DERSLER, İKİ AYRI PLATFORM ÜZERİNDEN SİZLERE SUNULACAKTIR:

  Moodle Öğrenme Yönetim Sistemi (Bu dönem almış olduğunuz tüm derslerin, ders izlenceleri, ders notu, sunum, makale, internet kaynağı gibi birçok dokümanın yer aldığı platformdur).

  Diğeri ise Big Blue Button Canlı Ders Platformu (Öğretim elemanı ve sınıf arkadaşlarınız ile canlı olarak bir araya geldiğiniz, aynı zamanda derslerin kaydedildiği platformdur).

  UZAKTAN ÖĞRETİMDE DERSLER NASIL YAPILACAK?

  Derslere Öğrenme Yönetim Sisteminde (ÖYS) “Canlı Ders ve Kayıtlar” başlığı altında oluşturulan bağlantıdan katılabileceksiniz. Bunun için öncelikle ÖYS’ye giriş yapmanız gerekmektedir. https://oys.sdu.edu.tr adresinden ÖYS’ye ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için duyurunun en altında yer alan “Öğrenme Yönetim Sistemine Giriş” ve “Canlı Derse Katılma” videolarını izleyebilirsiniz.

  ÖYS’YE VE CANLI DERSLERE MOBİL CİHAZIMDAN BAĞLANABİLECEK MİYİM?

  ‍Evet. Mobil cihazınızda yer alan herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna https://oys.sdu.edu.tr adresini yazarak bağlanabilirsiniz. Ayrıca “Moodle” uygulamasını Uygulama Marketlerden indirebilirsiniz. Mobil uygulama ile ders dokümanlarını cihazınıza bir kereye mahsus indirerek kotanızdan tasarruf edebilirsiniz ayrıca derslerinizle ilgili bildirimleri mobil cihazınızdan alabilirsiniz.

  DERSLERE DEVAM ZORUNLULUĞU VAR MI?

  ‍Hayır. Fakat derslere canlı olarak katılmanız ve dersin öğretim elemanı ile iletişim halinde olmanız yararınıza olacaktır.

  DERSLER KAYIT ALTINA ALINACAK MI?

  ‍Evet. Canlı derslere katılamamanız durumunda ÖYS’de “Canlı Ders ve Kayıtlar” kısmında yer alan bağlantıyı açarak derslerin kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

  ALDIĞIM DERSLERİ ÖYS’DE GÖREMİYORUM NE YAPMALIYIM?

  Öncelikle SDÜNET uygulamasından Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) giriş yaparak bu dönem almış olduğunuz tüm derslerin burada eksiksiz yer aldığından emin olmanız gerekmektedir. Eğer OBS’de dersleriniz eksiksiz yer alıyorsa, yine SDÜNET platformundan “Talep Takip ve Destek Sistemi”ne giriş yapmanız ve “Uzaktan Eğitim (Uzem)” başlığından sorununuzu iletmelisiniz. Fakat dersleriniz OBS’de de hatalıysa “Talep Takip ve Destek Sistemi”nden “Öğrenci İşleri” başlığından sorununuzu iletmeniz gerekecektir” (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler