• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > SDÜ’de Tanıtım ve Tercih  zamanı

  SDÜ’de Tanıtım ve Tercih  zamanı

  SDÜ’de Tanıtım ve Tercih  zamanı

   

  Süleyman Demirel Üniversitesi “Tanıtım ve Tercih Günleri” başladı. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım günlerinde üniversite adayları, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ve akademisyenlerle buluşarak üniversite hakkında detaylı bilgi edindi.

   

  Öğrencilere ve ailelere tercih döneminde yol göstermeyi amaçlayan “Tanıtım ve Tercih Günleri”nde SDÜ’nün “eğitim, kültürel ve sosyal imkanları”, “yerleşke hayatı”, “öğrenci toplulukları, spor olanakları”, “öğretim kadrosu”, “akademik bölümleri”, “kısmi zamanlı çalışma imkanları”, “girişimcilik ekosistemi”, “burs, ulaşım ve barınma olanakları” hakkında öğrencilere bilgi verildi.

  Program kapsamında adaylara ve ailelere üniversitemizi yakından tanıtan bir sunum yapan Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu, SDÜ’nün girişimcilik altyapısı, lisans, ön lisans ve lisansüstü programları, öğrencilere yönelik geliştirilen projeleri detaylı olarak anlattı. Prof. Dr. Dulupçu konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ne kadar çok hayal kurabiliyorsanız; dünyanızı o kadar zenginleştiriyorsunuz. Hedef ve hayalleriniz olmalı. Hayallerinizin peşinden koşmalısınız. Üniversite size diploma ile bir anahtar verir. O anahtar size sadece ilk kapıyı açar. Diğer kapıları açmak sizin hayallerinize ve hedeflerinize bağlı. Ne yapmak istediğinizi üniversiteden ne almak istediğinizi bilmeniz lazım.” Program, 3-4 Ağustos tarihlerinde 14.00-16.00 saatleri arasında Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde akademisyenler rehberliğinde devam edecek. Tanıtım ve Tercih Günlerine katılım sağlayacak öğrenciler için Isparta Valiliği önü 15 Temmuz Demokrasi Meydanından her gün saat 13.30’da Üniversitemiz tarafından araç kaldırılacak. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler