• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > SDÜ’de Akademik Performans Ödülü

  SDÜ’de Akademik Performans Ödülü

  SDÜ’de Akademik Performans Ödülü

  Akademik ve toplumsal katkı faaliyetleri çerçevesinde Süleyman Demirel Üniversitesi’ne katkı sağlayan personeller ve akademik kariyerlerinde yükselme gösteren akademisyenler için “2021 Süleyman Demirel Üniversitesi Ödül ve Akademik Biniş Giyme Töreni” düzenlendi.

  Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törenin açış konuşmasını yapan Üniversite Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, 2021 ödül yönergesi kapsamında verilen ödüllerin sahiplerini bulduğunu dile getirerek “Geçen yıl 2020 yılı için ödül töreni yaptık. Bunlar akademik performans ve atıf ödülleriydi. Fen, sosyal, sağlık, spor ve güzel sanatlar olmak üzere 5 ayrı alanımız var. Ayrıca genç arkadaşlarımızı motive etmek amacıyla 35 yaş altı ve 35 yaş üstü olarak iki kategori oluşturduk. Ödüllerimizi verirken akademik teşvik puanlarını esas alıyoruz. Yani tamamen objektif bir değerlendirme var. Geçen yıldan bu yana iç ve dış paydaşlarımızın da fikirlerini alarak ödüllerimizi çeşitlendirdik. Üniversitemiz senatosu ödül yönergelerine yeni ödüller tanımladı. Bunlar; “Öğretim Yönetme ve Teknikleri Ödülü”, “Akademik Danışman Ödülü”, “Toplumsal Katkı Ödülü”, “Kalite Ödülü”, “Doktora Tez Ödülü”, “Kadın Araştırmaları Ödülü” ve “İdari Personel Ödülü”. Senatomuz tarafından geniş katılımlı bir komisyon oluşturuldu. Başvurular değerlendirildi ve bugün ödül alacak personelimizi belirlemiş olduk.” dedi.

  2021 yılında ödül alan SDÜ personelini ve unvanı yükselen akademisyenleri kutlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da “Akademik Performans Ödül Töreni”nin sürdürülebilir olmasının önemine dikkati çekerek kurumsal anlamda geleneklerin devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.

  Açılış konuşmalarının ardından ödül komisyonunun yaptığı çalışma neticesinde genel statüde akademik performans ödülünü almaya hak kazanan öğretim üyelerine ödülleri verildi. Fen, Sağlık, Sosyal ve Spor Bilimleri kategorisinde ödül almaya hak kazanan akademisyenlere ödülleri Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı tarafından verildi. Ardından 35 yaş altı statüde akademik performans ödülünü almaya hak kazanan akademisyenlere, 35 yaş altı statüde en yüksek atıf ödülünü almaya hak kazanan, genel statüde en yüksek atıf ödülünü almaya hak kazanan akademisyenlere ödülleri verildi.

  Tören kapsamında 2021 yılında doktor öğretim üyesi, doçent ve profesör kadrosuna atanan öğretim üyelerine binişleri giydirildi.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler