• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NOP:358 (02.05.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NOP:358 (02.05.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NOP:358 (02.05.2019)

   

  T.C.

  EĞİRDİR

  İCRA DAİRESİ

  2018/15 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN; Özellikleri : Isparta İl, Eğirdir İlçe, – Ada, 661 Parsel, BEYDERE Mahalle/Köy, Soğula Mevkii, Elma Bahçesi nitelikli taşınmazın etrafının çevrili olmadığı, kuzeyi ve güneybatısında bodur Elma bahçelerinin olduğu, doğusunda meyve bahçesi olduğu görülmüştür.Taşınmazın güneyinden yaklaşık 70 m mesafaden Atabey sulama kanaleti geçmektedir. Taşınmaz, İlçe merkezine yaklaşık 8 km, Beydere Köyü?ne yaklaşık 12 km, Kuzeyinde bulunan Eğirdir Gölüne yaklaşık 300 m, Eğirdir-Beydere asfalt yoluna yaklaşık 70 m. mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın içerisinde yaklaşık 20 yıllık 1 adet kiraz ağacı, yaklaşık 15 yıllık 1 adet ceviz ağacı, yaklaşık 3-4 yıllık 20 adet şeftali ağacının olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindeki ağaçların bakımının yapılmadığı gözlenmiştir. Şeftali ağaçlarının ekonomik değere haiz olmadığı gözlenmiştir. Taşınmaz, kuzey-güney yönünde, ince-uzun dikdörtgen şeklinde, düz yapıda, uzun kenarı yaklaşık 80 m, kısa kenarı 39 m. uzunlukta olup, kumlu-killi ve tınlı toprak yapısına sahip olduğu görülmektedir. TAŞINMAZ HİSSELİ OLUPBORÇLUYA AİT 2/4, İPOTEK VERENLERE AİT 2/4 HİSSE OLMAK ÜZERE TAMAMI SATILACAKTIR.

  Yüzölçümü                  : 3.029,84 m2                                İmar Durumu  : Belediye imar sınırları dışındadır.

  Kıymeti                        : 75.746,40 TL                     KDV Oranı   : %18              Damga Vergisi Oranı           : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:00 – 14:10 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  2 NO’LU TAŞINMAZIN; Özellikleri : Isparta İl, Eğirdir İlçe, – Ada, 1198 Parsel, BEYDERE Mahalle/Köy, Köyönü Mevkii, Tarla nitelikli taşınmazın köyün güneyinde olduğu, batısında meyve bahçesi, doğusunda ve batısında tarla olduğu,etrafının çevrili olmadığı görülmüştür. Taşınmaz, Beydere Köyü?nün güneyinde, İlçe merkezine yaklaşık 17 km, Barla-Eğirdir asfalt yoluna yaklaşık 3 km, köy yoluna yaklaşık 200 m. mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz, kuzey-güney yönünde, ince-uzun dikdörtgen şeklinde, hafif eğimli, uzun kenarı yaklaşık 140 m, kısa kenarı 19 m. uzunlukta olup, kumlu-killi ve tınlı toprak yapısına sahip olduğu görülmektedir. Güneyinde bulunan kanaletten sulanabildiği gözlenmiştir. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 3-4 yıllık kurumuş çöğür vişne ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki ağaçların bakımının yapılmadığı görülmektedir. Ağaçların ekonomik değere haiz olmadığı gözlenmiştir. TAŞINMAZ HİSSELİ OLUPBORÇLUYA AİT 2/4, İPOTEK VERENLERE AİT 2/4 HİSSE OLMAK ÜZERE TAMAMI SATILACAKTIR.

  Yüzölçümü                  : 2.668 m2                İmar Durumu           : Belediye imar sınırları dışındadır.

  Kıymeti                        : 40.020,00 TL                        KDV Oranı            : %18                 Damga Vergisi Oranı                                     : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:15 – 14:25 arası
  2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:15 – 14:25 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

   

      Abdulrezzak SOLMAZ

  İcra Müdürü 116753

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler