• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO:1163 (28.11.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:1163 (28.11.2018)

  RESMİ İLAN Vİ.NO:1163 (28.11.2018)

  T.C.

  EĞİRDİR

  İCRA DAİRESİ

  2018/4 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta İl, Eğirdir İlçe, 90 Ada, 71 Parsel, BAĞLAR Mahalle/Köy, PINARPAZARI Mevkii, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Parsel üzerindeki kıymet takdiri yapılacak 17 numaralı bağımsız bölüm C1 Blok içerisinde yer almakta olup zemin dahil 5. Katta bulunmaktadır. Mesken nitelikli Bağımsız bölümün bulunduğu yapı betonarme kargas olarak 5 katlı inşa edilmiştir. Her bir katta 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Konut olarak kullanılan Bağımsız Bölüm, 5. Kata merdiven ile çıkıldığında sağ tarafta yer almaktadır. Dış kapı doğraması ahşaptır. Konut olarak kullanılmaktadır. TAŞINMAZ HİSSELİ OLUP YALNIZCA BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSESİ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR.

  Adresi                          : Pınarpazarı Mahallesi Pınarpazarı Koop. Küme Evleri Dış Kapı No:28 İç Kapı No:17 Eğirdir / Isparta

  Yüzölçümü                  : 85 m2                                          Arsa Payı         : 1/480

  İmar Durumu             : Var , İnşaat tarzı Blok düzen beş katlı konut alanında kalmakta olup, T.A.K.S.=0,40, K.A.K.S.=2,00 yapılaşma hakkına sahiptir.

  Kıymeti                        : 75.000,00 TL

  KDV Oranı                 : %1              Damga Vergisi Oranı           : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:20 – 14:30 arası
  2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:20 – 14:30 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2018

   

      Abdulrezzak SOLMAZ

  İcra Müdürü 116753

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler