• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: 602 (18.07.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 602 (18.07.2019)

  RESMİ İLAN Vİ.NO: 602 (18.07.2019)

  T.C.

  EĞİRDİR

  İCRA DAİRESİ

  2018/95 TLMT.

   

  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

   

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta ili Aksu ilçesi Koçular köyü 165 Ada 18 Parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz içerisinde ekonomik değere sahip tarımsal ürün olmadığı, nadas tarla olduğu, yeterli toprak işleme derinliğinde olduğu, taşınmaz içerisinde tarımsal mekanizasyonla işlemek suretiyle kültür bitkileri, hububat ve yem bitkileri yetiştirmeye elverişli olduğu, taşınmazın kuzey-güney yönünde, kare şeklinde, kumlu-killi,tınlı toprak yapısına sahip olduğu anlaşılmaktadır.

  Yüzölçümü                  : 951,00 m2 İmar Durumu : Belediye imar sınırları dışındadır.

  Kıymeti                        : 9.510,00 TL KDV Oranı : %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:30 – 14:35 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  2 NO’LU TAŞINMAZIN

  Özellikleri                    : Isparta ili Aksu ilçesi Koçular köyü 163 Ada 54 Parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz içerisinde ekonomik değere sahip tarımsal ürün olmadığı, nadas tarla olduğu, yeterli toprak işleme derinliğinde olduğu, taşınmaz içerisinde tarımsal mekanizasyonla işlemek suretiyle kültür bitkileri, hububat ve yem bitkileri yetiştirmeye elverişli olduğu, taşınmazın kuzey-güney yönünde, ince uzun dikdörtgen şeklinde, kumlu-killi,tınlı toprak yapısına sahip olduğu anlaşılmaktadır.

  Yüzölçümü                  : 516,00 m2İmar Durumu  : Belediye imar sınırları dışındadır.

  Kıymeti                        : 5.160,00 TL KDV Oranı : %18 Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69

  Kaydındaki Şerhler    : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.

  1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:45 – 14:50 arası
  2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:45 – 14:50 arası

  Satış Yeri                      : Eğirdir Belediyesi Hizmet Binası Giriş Kat İlan Memurluğu Odası – Eğirdir/ISPARTA

  ———————————————————————————————————————–

  Satış şartları :

  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/95 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2019

   

      Hasan Basri KAYA

  İcra Müdür Yardımcısı

  103304

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler