• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > REKORLAR YILI OLDU

  REKORLAR YILI OLDU

  REKORLAR YILI OLDU

  Elma, kiraz, gül ve kayısı başta olmak üzere birçok üründe Türkiye’nin meyve bahçesi olan Isparta’da 2020 yılı tarımsal hasat dönemi rekorlar yılı oldu.

  Konuyu değerlendiren Isparta Ziraat Odası Başkanı ve aynı zamanda İl Koordinasyon Başkanı Müstahattin Can Selçuk, her koşulda insanlık için üreten Isparta çiftçisine teşekkür etti.

  2020 yılının rekorlar yılı olarak tarihe geçtiğini ifade eden Başkan Selçuk; “Bu sene elma, kiraz, gül ve kayısı üretiminde kalite ve verim açısından rekorlar yılı oldu. Aynı şekilde mantar, çilek, domates, karanfil, lavanta, barbunya, sarımsak, nohut ve benzeri birçok üründe Isparta marka haline geldi.

  Bugünlerde biryandan pancar sökümü devam ederken diğer yandan hububat ekim alanlarının hazırlıklarına başlandı. Her koşulda insanlık için üreten Isparta çiftçisine sonsuz teşekkürler ediyorum. Bereketli  ve hayırlı bol kazançlar diliyorum.” diye konuştu.

  Pandemi döneminde tarımın öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çeken Başkan Selçuk; “Pandemi döneminde tarımı olmayan ülkelerin ne tür sıkıntılar yaşadığını hep birlikte gördük. Çok şükür ülkemiz tarımda çok başarılı durumdadır. Dünya genelinde açlıkla mücadele eden birçok millete, topluma yardım elini uzatmaktadır” dedi.

  Isparta’nın tarımsal alanda marka haline geldiğine vurgu yaparak konuşmasına devam eden Başkan Selçuk; “Göl ve ovalarıyla bereket dolu Isparta’nın kadim toprakları var. Ve bu bereketi arttıran, her koşulda insanlık adına üretime devam eden çalışkan Isparta çiftçisi yıllarca yılmadan, usanmadan ekip-biçmeye devam ediyor.

  Geleceği düşünerek iyi tarım uygulamaları yapan bilinçli çiftçi topluluğumuz var. Bu çiftçilerimizin üretmiş olduğu ürünler Dünya pazarlarında rağbet görüyor, tercih ediliyor. Bu kapsamda Isparta Dünya’da marka haline gelmiş durumdadır. Binlerce ton elma, kiraz, kayısı Dünya genelinde marketlerde pazarlanıyor. Bu başarı Isparta çiftçinsin üstün başarısıdır. Onur ve guru verici bir durum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler