• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Otopark Sorununa Çözüm Bulunmalı

  Otopark Sorununa Çözüm Bulunmalı

  Otopark Sorununa Çözüm Bulunmalı

  Isparta’nın işlek olan yerlerinden biriside bölgedeki AVM’ler. Gün içinde güzel vakit geçirmek veya alışveriş yapmak için tercih edilen Avm’lerde her ne kadar insanlar keyifli zaman geçirse de otopark alanının yetersiz olması büyük bir sorun haline gelmeye başladı.

  Isparta Bahçelievler’de bulunan bir AVM çalışanı, Yunus Emre Sarıoğlu otopark sorununa değinerek, çalıştığı AVM’nin otopark girişinin çift yönlü yola yakın mesafede bulunduğunu bu yüzden gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

  Sarıoğlu “Isparta’da çok fazla AVM yok topu topuna en fazla iki tane, insanlar aileleriyle, arkadaşlarıyla günün belli bir saatini ayırıp burada keyifli vakit geçirmeye geliyorlar. Bu yüzden gün için de yoğunlukta haliyle fazla oluyor. Sürekli akış halinde AVM’ye giriş ve çıkışlar yapılıyor.  Ancak araçla gelen müşterilerin genelde otopark sorunundan ötürü kısa zamanlı da olsa keyifleri kaçabiliyor. Örneğin, ailecek arabasına atlamış AVM’ye gelmiş bir müşteri günün en yoğun olduğu saatlere denk geldiyse mağdur olmuş demektir. Zaten genel anlamda gelen müşterilerin en büyük girdikleri sıkıntı bu otopark alanının yetersiz olması. Onun haricinde bir başka problemde çalıştığım AVM’nin otopark girişinin çift yönlü yola çok yakın mesafede bulunması. Hem yayalar hem de AVM çalışanları açısından tehlikeli bir durum. Daha üç gün öncesi lüks bir cipin otoparktan çıktıktan sonra hız yapan başka bir araçla çarpışmasına şahit olduk. Neyse ki sadece maddi hasar vardı. Ancak bir dahakine can kaybı da olabilir.   Yolların dar olmasına rağmen araçların aşırı hız yapması çöp atmaya giderken bile bizi endişelendiren bir durum. Ayrıca yayalarında sıklıkla kullandığı bu yolda, başlarına gelen ufak tefek kazaları görüyoruz. Bu yüzden umarım biran önce tedbirler alınır ve gereği yapılır.” Dedi. ( TUĞBA SEREL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler