• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > “Öğreniyorum Güzel Dinimi”  

  “Öğreniyorum Güzel Dinimi”  

  “Öğreniyorum Güzel Dinimi”  

  Isparta Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde başlayan ‘Öğreniyorum Güzel Dinimi’ projesi, yeni eğitim öğretim yılında üç, dört, beş ve altıncı sınıflar da dahil edilmek suretiyle genişletilmiş olarak devam ediyor.

  26 Kasım 2022 Cumartesi günü açılan Kur’an kurslarını Müftü Yardımcısı Seyit Böğet, Din Eğitimi Şube Müdürü Yusuf Şener ve Şef Zekeriyya Kurşuncu ile birlikte ziyaret eden İl Müftüsü Bayram Şahin, kursların açılması için gayret gösteren personele teşekkür ederek, Cumartesi gününü kursları değerlendiren öğrencileri tebrik etti. Öğreticilerin, öğrencilerin birer iyi insan ve güzel Müslüman olarak yetişmeleri noktasında gayret gösterdiklerini ifade etti.

  2022-2023 eğitim-öğretim yılı başından itibaren camiler, Kur’an kursları ve okullarda Cumartesi günleri proje kapsamında açılan kurslara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

  UMRE’YE GİDECEKLER DUALARLA UĞURLANDI

  Isparta Müftülüğü Umre Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek 273 kişilik umre kafilesi için Isparta Müftülüğü önünde program düzenledi.

  Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okunarak salavatların getirildiği programda konuşan İl Müftüsü Bayram Şahin, umre seferlerine Isparta’dan yoğun ilgi gösterildiğini anlatarak, “Umre sıradan bir seyahat, gezinti olmadığı gibi manevi değerlerin artmasına vesile olan bir ibadettir. Mukaddes topraklara genç iken gitmek ve oraların manevi duygusunu almak ziyadesiyle önemli. Bu sebeple hayatınızda dönüm noktası olmalıdır. Umre yolcularımıza Allah’tan makbul bir umre nasip etmesini ve hayırla gidip, sağ salim dönmelerini temenni ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslüman coğrafyası için de dua etmeyi unutmayın” dedi. Müftü Şahin’in yaptığı duanın ardından umreci kafilesi kutsal topraklara uğurlandı.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler