• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > “Naz ile Seslere Yolculuk” İşitme Engelli Çocuklara Umut Oluyor

  “Naz ile Seslere Yolculuk” İşitme Engelli Çocuklara Umut Oluyor

  “Naz ile Seslere Yolculuk” İşitme Engelli Çocuklara Umut Oluyor

  SDÜ Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü proje ortağı olarak destek verdiği “Naz ile Seslere Yolculuk” isimli proje başladı.

  Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) AB programları kapsamında Biyonik Kulaklı Çocuklar Derneği-Akademi işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında KBB/Odyoloji kliniklerinde yenidoğan taramasını geçemeyen ve implant adayı olan işitme engelli çocuğu olan ailelere ameliyat olana kadar ki süreçte yol göstermek amacıyla kaleme alınan resimli “Naz ile Seslere Yolculuk” hikâye kitabının basımı gerçekleştirildi.

  SDÜ Engelliler AUM Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sinan Tarkan Aslan tarafından yürütülen proje, işitme engelli bebeğin doğumundan koklear implant ameliyatı olmasına kadar geçen süreç hakkında merak edilen ve izlenilmesi gereken konular hakkında ailelere yol göstermeyi amaçlıyor. Proje kapsamında hazırlanan ve basılan hikâye kitabı, işitme tanısı koyan tüm kliniklere, koklear implant ameliyatı yapan tıp fakültelerine ve rehberlik araştırma merkezlerine ailelere ücretsiz olarak verilmesi için gönderiliyor. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler