• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Milletvekili Recep Özel sorunları yerinde gördü

  Milletvekili Recep Özel sorunları yerinde gördü

  Milletvekili Recep Özel sorunları yerinde gördü

  AK Parti Isparta Milletvekili, Ak Parti YSK Temsilcisi Recep Özel Eğirdir ve Köylerinde incelemelerde bulundu.

  İlk olarak Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret eden Milletvekili Recep Özel’i Belediye Binası önünde AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri karşıladılar.  Eğirdir sorunları ile ilgili Başkan Veli Gök ve AK Partili kurmaylardan  makamında brifing aldı. Eğirdir’e yapılan ve bundan sonra yapılacak projeler için destek sözü verdi.

  Daha sonra Eğirdir AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay ve Yönetimi ile İl Genel Meclisi Üyeleri Sezgin Özdoğancı, Süleyman Sarpdağ ve Eyyup Doğan’ında katılımı ile Köy Muhtarları ile birlikte bir toplantı düzenledi.

  İlk olarak söz alan AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay; ‘Siz değerli muhtarlarımıza davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz, bu güzel toplantı inşallah umuyorum ki çoğu problemlerin anlayış içinde, birlik ve beraberlik içinde çözüleceğini umuyorum. Başta Milletvekilimiz Recep ÖZEL ve hepinize çok teşekkür ediyorum.’ Dedi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ise yaptığı konuşmada; ‘Öncelikle sayın Milletvekilimizin zaman ayırıp hem ilçe merkezimiz ve hem de köylerimizin sorunlarını incelemek, değerlendirmesi açısından yanımızda olması bizim için çok önemli, hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.’ Dedi.

  Isparta Milletvekili Recep Özel’de yaptığı konuşmada; ‘Tüm muhtar arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz bu tür toplantıları ben çok önemsiyorum, aslında belirli aralıklarla yapmamız lazım. Türkiye’nin geçtiği dönem, ve bizlerin çalışma takviminden dolayı biraz sarktı, bu nedenle kusura bakmayın. Daha çok köyleri gezmek sizlerle beraber olmak güzel. Çünkü sorunları yerinde görmek çok daha iyi oluyor. Siz muhtarlar olarak seçildiniz, bir buçuk yıl oldu, halkın ve vatandaşların beklentileri var. Sizlerde bu beklentileri gerçekleştirmek cevap vermek için var gücünüzle çalışacaksınız. Türkiye’de Siyaset kurumu bizler, başta Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Muhtarlar olarak bu sorunu yaşıyorsunuz. Bizlerde açıkçası soğuk suyun anahtarı gibiyiz. Çalışmayan bir sistemi çalışır hale getirmek biraz zor oluyor. Sizler muhtarlar olarak köyünüzün bir problemi var, Özel İdareye dilekçe veriyorsunuz, benim şu problemim var, bu problemim var.  Özel İdarede dilekçeyi alan adam bunu sıradan bir aşk mektubu gibi görüyor. Biz her zaman söylüyoruz, arkadaşlar gidin sorunları yerinde görün, problemleri yerinde görürseniz daha faydalı oluyor. Biz neden Milletvekili olduk, sizler neden muhtar oldunuz hizmet etmek için, projeleri hayata geçirmek için. Eğirdir adı üstünde bir marka, Sıfır Atık Projesinde Eğirdir öncü oldu, Eğirdir’in köylerini de bunun içine dahil edersek,  Eylül ayı gibi Sıfır Atık Projesine başlıyoruz. Eğirdir bu konuda ne kadar duyarlı, önümüzdeki günlerde de artık Türkiye gündemine düşeriz. Ondan dolayı bu farkındalığı sizlerle paylaşmak istedik. Şimdi sıradan tüm taleplerinizi alacağız, konuşacağız fakat inşallah konuştuklarımızda havada kalmasın. Konuştuk gittik dağıldık, e bir netice çıkmıyor olmasın, diyelim ki  on  tane talep var en azından bir iki tanesini önümüzdeki süreçte programa koyalım, hedefimiz sıfır sorunlu köylerimize getirmek.’ dedi.

  Daha sonra Köy Muhtarlarını teker teker dinleyen Milletvekili Özel talepleri dosyalar halinde aldı. Hemen hemen bütün köy muhtarlarının başta yol, baraj, sosyal tesis olmak üzere proje aşamasında olan sorunları masaya yatırıldı.

  Buradaki toplantının ardından Milletvekili Recep Özel, Belediye Başkanı Veli Gök, AK Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay,  Yönetim Kurulu Üyeleri ve  İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte  Çay Köye hareket ettiler. Çay Köyünde Muhtar Emrah Özkan ve vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılaşan Özel köy muhtarı başta olmak üzere vatandaşları teker teker dinledi. Isparta Milletvekili Recep Özel’den yardım isteyen köy halkından atanamayan İngilizce Öğretmeni Dudunur Demirtaş “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere sesimizi her yere duyurmaya çalıştık. Fakat bir çözüm bulamadık, iki arada bir derede kaldık. Hakkı olan öğretmenler bizler atanamıyoruz, buda bizi üzüyor. Sizleri aracı görmek istiyoruz. 2018 ve 2019’da mağdur olan arkadaşlarımızın sesi olmak için buradayım. ‘dedi.

  Çay Köy halkından Cemre Su Uysal ise Milletvekili Recep Özel’den uzaktan eğitimden faydalanamadığını tablet bilgisayar istediğini söyledi. Bu talebi Milletvekili adına  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök karşılama sözü verdi.

  Çay köyün ardından Ağılköy’e giden Milletvekili Recep Özel burada yapım aşamasında olan ve köyün ihtiyacı olan Düğün Salonu yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunarak köy muhtarına destek sözü verdi. Ardından Tepeli Köyü, Serpil Köyü, Kırıntı Köyü, Yukarı Gökdere Köyü ve son olarak Balkırı Köyüne giden Milletvekili Recep Özel Ankara’ya çantası dolu olarak döndü.  HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler