• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Kimsesizlerin ve muhtaçların derdine derman oldular

  Kimsesizlerin ve muhtaçların derdine derman oldular

  Kimsesizlerin ve muhtaçların derdine derman oldular

   

  Yaşlı ve engellilerin her zaman yanında olan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, onlara desteğini hiçbir zaman esirgemiyor. Fırsat bulduğu her an yaşlı ve engellileri ziyaret eden Başkan Başdeğirmen, onlarla sohbet ederek, talep ve önerilerini dinliyor.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Davraz Mahallesi 3946 Sokakta yatağa bağlı olarak yaşayan Ramazan Aycan ve engelli Adem Çakmakçı’nın çatısı olmayan evlerinin çatılarını yaptırırken, yaşlı Hasan Karacan’ın da evinin çatısını tadilat ettirdi.

  Ramazan Aycan, Hasan Karacan ve Adem Çakmakçı, evlerinde yapılan tadilattan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Evimizin çatısı olmamasından dolayı yıllardır sorun yaşıyorduk. Başkanımızdan Allah razı olsun” dediler.

   

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yaşlı ve engelli vatandaşların talepleri doğrultusunda gerek evlerinin içerisinde gerekse evlerinin önlerinde onların hayatlarını kolaylaştırıcı her türlü çalışmanın yapılması için gereken talimatları veriyor.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, daha önce Davraz Mahallesi 3946 Sokakta ailesiyle birlikte yaşayan ve yıllar önce yaşadığı sağlık sorunlarının ardından 2 bacağını kaybeden Abdurrahman Çetintürk’ün evinin kendisi için uygun koşullara sahip olmaması nedeniyle evi tadilat ettirmiş ve Abdurrahman Çetintürk’ün de rahatça kullanabileceği bir hale getirtmişti. Tadilattan sonra Çetintürk ailesini ziyaret eden Başkan Başdeğirmen, sokakta bulunan vatandaşlarla da bir araya gelerek, taleplerini dinlemiş,  yalnız yaşayan ve belden aşağısı felçli olarak 8 yıldır yatağa bağlı olan Ramazan Aycan’ı evinde ziyaret ederek, sohbet etmişti.

  Ramazan Aycan, Başkan Başdeğirmen’e hastalığıyla ilgili süreci anlatırken, evinin çatısının olmadığını ve bu konuda kendisinden talepleri olduğunu ifade etmişti. Başkan Başdeğirmen de Aycan’a evle ilgili gerekenlerin yapılacağı sözünü vermişti.  Başkan Başdeğirmen’in sözünün ardından evin çatısıyla ilgili tadilat hızlı bir şekilde tamamlandı. Aycan’ın evinin çatısı yapılırken, bitişiğindeki evin çatısı da tadilattan geçirildi. Ayrıca evlerin boya işlemleri de gerçekleştirildi. Çalışmaların ardından daha önce çatısı olmadığı için yağmurlu havalarda sorun yaşayan Ramazan Aycan, bu sorundan kurtarıldı.

  Aynı sokak üzerinde bulunan ve yine çatısı olmayan engelli Adem Çakmaçı’ya ait eve de çatı yapılırken, dış cephesi boyandı.

  Ramazan Aycan, evde yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Aycan, “Belediye Başkanımız ziyaretime geldiğinde evimin çatısını yapabilir misiniz dedim. Kendisi de ‘yaparız amca’ dedi. Çatıyı ve olukları yaptılar, sıvasını yapıp, içeri ve dışarının boyasını tamamladılar. Çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun başkanımızdan. Başkanımız bizim gibi garibanların işlerini görüyor. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

  Adem Çakmaçı da 30 yıldır evinin çatısının olmadığını ve son yıllarda akmaya başladığını söyledi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e çatı ile ilgili talebini ilettiğini belirten Çakmakçı, “Başkanımız çatımızı yaptırdı, evimizi boyattı. Muhtarımız da ilgilendi. Kendilerinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

  Ramazan Aycan’ın evinin bitişiğindeki evin sahibi Hasan Karacan, evinin çatısının belediye tarafından tadilattan geçirildiğini ifade etti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden Karacan, “Evimin çatısı yapıldı ve boyası tamamlandı. Başkanımıza çok teşekkür ederim. Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

  Davraz Mahallesi Muhtarı Coşkun Kunt, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in mahalleyi ziyareti sırasında yatağa bağlı yaşayan Ramazan Aycan’ı ziyaret ettiğini ve Hasan Karacan ile Adem Çakmakçı’nın da taleplerini dinlediğini söyledi. Ramazan Aycan ve Adem Çakmakçı’nın evlerinin üstlerinin beton olduğunu ifade eden Muhtar Kunt, “Evlerinin üzerleri çok kötüydü. Başkan Bey de çok ilgilendi. Usta gönderdi, evlerin tadilatları yapıldı. 3946 Sokaktaki sokak sakinlerinin sorunları giderilmiş oldu. Başkan Beyden Allah razı olsun, çok ilgilendi” dedi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler