• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Ispartalı Kadın Çiftçiler Üretmeye Devam Ediyor

  Ispartalı Kadın Çiftçiler Üretmeye Devam Ediyor

  Ispartalı Kadın Çiftçiler Üretmeye Devam Ediyor

  Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’ nun vermiş olduğu destekler sonucunda Ispartalı kadın çiftçiler büyümeye ve üretmeye devam ediyor.

  Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında İzmir’de gerçekleştirilen etkinlikte ‘Kadın Çiftçiler Yeniliklerle Buluşuyor’ kategorisinde Şarkikaraağaç’ta Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’ nun destek ve öncülüğünde kurulan kadın kooperatifi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Çiçekler Çiçek Yetiştiriyor” projesi ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden ödülünü aldı.

  Konuyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; “Önceki yıllarda ilimiz tarımının gizli kahramanları kadın çiftçilerden Huriye Tezcan, 2016 yılında Lavanta Yetiştiriciliğinin Kadın Çiftçiler ile Yaygınlaştırılması Projesi ile Örnek Kadın Çiftçi ödülünü, dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’dan, 2018 yılında Tezekteki Cevher Projesi ile Sevgi Küçüksavlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan, 2019 yılında  yine aynı projemizle yılın Örnek Kadın Çiftçi ödülünü ve 2020 yılında Yılın Kadın Çiftçisi Özel Ödülünü Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden almıştır.

  Isparta İl Müdürlüğü olarak, tarladan mutfağa dokunduğu her şeye değer katan, üretimin her aşamasında aktif olarak durmadan çalışan, emekleriyle toprağı yoğuran İlimiz kadın çiftçilerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğimizi belirterek göstermiş oldukları başarılar dolayısıyla kutluyoruz”  denildi. (DURSUN KAAN SEZGİN)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler