• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Isparta’da ki üniversitelerin taban puanları

  Isparta’da ki üniversitelerin taban puanları

  Isparta’da ki üniversitelerin taban puanları

  YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından 2022 üniversite taban puanları ve kontenjanları da belli oldu. Peki, Isparta üniversiteleri olan Süleyman Demirel Üniversitesi ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin öğrenci taban puanları ne oldu.

  YKS Üniversite taban puanları, merakla beklenen YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından ilk araştırılan konulardan biri oldu. Milyonlarca öğrenci 2022 üniversite taban puanlarını sorguluyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman yapılacak? Üniversite taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu? Bu yıl baraj puanlarının kaldırılmasıyla YKS tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak? Sınava girenler hedeflediği üniversitelerin kontenjanları, başarı sıralaması ile tavan ve taban puanlarına ÖSYM’nin yayınladığı kılavuz üzerinden ulaşabilecek.

  Üniversiteye giriş yapmak isteyen yüzbinlerce aday, 18-19 Haziran’da yapılan YKS oturumlarına katılmıştı. Üç farklı oturumla gerçekleşen ve merakla beklenen sınavın sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı. Sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite sınavına girenler 2022 üniversite taban puanları ve kontenjan durumlarını sorguluyor. Peki, 2022 üniversite taban puanları nereden öğrenilir? Üniversite taban puanları ve kontenjanları belli oldu. Detaylı tabloya SDÜ ve ISUBÜ’nün resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler