• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Gençler ve çocuklar futbola yoğun ilgi gösteriyor

  Gençler ve çocuklar futbola yoğun ilgi gösteriyor

  Gençler ve çocuklar futbola yoğun ilgi gösteriyor

   

  Isparta Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nce 8-13 yaş grubuna yönelik düzenlenen yaz futbol kursları, mahallelerde yoğun ilgi görüyor. Şehir merkezine gelemeyen çocuklar mahallelerine kadar gelen futbol kurslarına katılırken, kursta antrenörler eşliğinde futbolun temel becerilerini öğreniyorlar.

  Isparta Belediyesi’nin yaz dönemi için semt sahalarında düzenlediği ücretsiz futbol kursları, yoğun ilgi görüyor. Hem çocuklar hem de aileleri mahallelerine kadar gelen futbol kurslarından memnun olduklarını belirtirken, kursa katılanlara futbolun temel becerileri öğretiliyor.

  Yapılan açıklamada: “Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından şehre kazandırılan semt sahalarında yaz dönemi için ücretsiz futbol kursları düzenleniyor.

  Yaz futbol kursunun devam ettiği adreslerden biri de Çünür Mahallesi’ndeki semt sahası oldu. Çünür Mahallesi’ndeki semt sahasında gerçekleştirilen futbol kursuna katılan çocuklar antrenörler eşliğinde top sürme, pas yapma ve şut çekmeyi öğrenirken, diğer yandan da yaz tatilini değerlendiriyorlar.

  Çocuklarını ücretsiz yaz futbol kursuna getiren aileler, mahallelerine kadar gelen kursun çocuklar için çok faydalı olduğunu belirttiler. Aileler, “Çocuklarımızın yaz döneminde enerjilerini atabilmeleri için bu tür projelerin yapılmasını istiyorduk, çok iyi oldu. Antrenörlerimiz de sağ olsunlar çocuklarımızla özverili bir şekilde ilgileniyorlar. Biz aileler için de çok iyi oldu. Çocuklarımızı buraya gelip gözlemleyebiliyoruz. Bu kurs mahallemize gelmeseydi şehir merkezine gitmek durumunda kalacaktık. Buraya kadar gelmesine sevindik. Çok teşekkür ederiz” dediler.

  Çocuklar da futbol kursundan çok memnun olduklarını söyleyerek, “Kursta çok eğleniyoruz ve öğreniyoruz. Yaz tatilini belediyemizin açtığı bu kursla beraber neşelendiriyoruz. Böylelikle futbolu da öğreniyoruz. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundular” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler