• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Evi küle dönen vatandaş yürekleri dağladı ‘Ben ve 90 yaşındaki annem ortada kaldık’

  Evi küle dönen vatandaş yürekleri dağladı ‘Ben ve 90 yaşındaki annem ortada kaldık’

  Evi küle dönen vatandaş yürekleri dağladı ‘Ben ve 90 yaşındaki annem ortada kaldık’

  Merkeze bağlı Çukur Köy ’ünde geçtiğimiz Pazar günü çıkan yangın yürekleri ağza getirdi.  Elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın sonrası evi küle dönen çiftçi Musa Çetin, yetkilerden yardım istedi. Çetin: ’90 yaşında ki yaşlı annem ile ortada kaldık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Sayın Valimizden, Belediye Başkanımızdan, Milletvekillerimizden ve İş insanlarından yardım bekliyorum. Belki maddi yaralarımız sarılacak ama manevi yaralarımız bizimle birlikte mezara gidecek” dedi.

  Konumu ile doğa yürüyüşüne elverişli olan Çukur Köy sakinleri geçtiğimiz Pazar bir evi kül eden yangını söndürmek için uğraştı. Çiftçilik ile geçimini sağlayan Musa Çetin’in evinde başlayan yangın etrafa yayılmadan söndürülse de bir ev tamamen kül oldu.

  Evinde yangın başladığı sıralarda yayla evinde yaşlı annesiyle birlikte olan Musa Çetin, geriye döndüğünde çaresizce yanan evini izledi. Konuyla ilgili açıklamalarında üzüntüsünü dile getiren Çetin, “ Elektrikten kaynaklı çıktığını düşündüğümüz yangından geriye sadece enkaz yığını kaldı. Eski bir evdi bu yüzden yangın kısa sürede her yere yayılmış. En çok üzüldüğüm yanan evimde geçen anıların yok olması. Her bir köşesinde hatıralarımın ve rahmetli babamın fotoğrafları vardı. Şimdi hiçbir güç onları geri getiremeyecek. Gerçekten çok üzgünüm. Bir günde evsiz kaldık. Annem 90 yaşında ve bakıma muhtaç. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yangın sonrası jandarma tutanak tuttu. İstediğim biran önce yetkililerin duruma müdahale etmesi ve mağduriyetimizde bize yardımcı olmaları. Şuan sıfıra sıfırız ve gidecek yayla evimizden başka bir yer yok. Yazın burada vakit geçirmesi sıkıntı yaratmasa da soğuk kış günlerinde durmamız mümkün değil. Evet, olan oldu yapacak bir şey yok. Allahtan canımıza, anneme bir şey olmadı.  Manevi yönden kendi kendimizi böyle teselli etsek te maddi yönden yardıma ihtiyacımız var. Çünkü bir evde olması gereken bütün her şeyin biranda kül olduğunu düşünün ne kadar çaresiz ve bahtsız bir olay. İnsanın eli kolu bağlı kalıyor.  Demokrat Gazetesi aracılığıyla yetkili birimlerden  ayardım talep ediyoruz. İnşallah biran önce sesimizi duyarlar ve bize yardım ederler” dedi. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler