• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Elma bahçelerine habersiz denetim

  Elma bahçelerine habersiz denetim

  Elma bahçelerine habersiz denetim

  Tüm dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla artıran Koronavirüs (Covid-19) salgınının İlçemiz sağlığı açısından oluşturduğu riskleri yönetebilmek ve en aza indirebilmek adına Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik elma bahçelerinde habersiz bir denetim gerçekleştirdi.

  Kaymakam Çelik, Balkırı Köyünde elma bahçesi sahiplerinin ve çalışanların geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen, elma hasat sezonunda mevsimlik tarım işçilerine yönelik Koronavirüs (Covid-19) Salgın Tedbirleri konulu toplantıda alınan kararlara uyulup uyulmadığını denetledi.

  Denetimde elma bahçesi sahiplerinin ve çalışanların; her alanda maske taktıkları ve sosyal mesafe kurallarına uydukları, çay ve su ikramlarında tek kullanımlık bardaklarda yapıldığı, bahçe sahipleri tarafından çalışanların kimlik bilgilerinin kayıt altına alınarak muhtarlığa bildirildiği görüldü.

  Denetim esnasında Kaymakam ÇELİK, elma bahçesinde çalışanlara tedbir kararlarına ve kontrollü sosyal hayat kurallarına uymadıkları takdirde, bu durumdan başta kendileri olmak üzere bahçe sahiplerinin, söz konusu köyün/mahallenin ve ilçemizin olumsuz yönde etkileneceğinin vurgusunu yaptı. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler