• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir’e BAKA desteğiyle büyük yatırımlar geliyor

  Eğirdir’e BAKA desteğiyle büyük yatırımlar geliyor

  Eğirdir’e BAKA desteğiyle büyük yatırımlar geliyor

  BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler beraberinde BAKA Uzmanları Ayşe Bal, Sibel Doğankaya, Özlem Karakoç ve Abdullah Madenci Eğirdir’de yapılması planlanan turizm ağırlıklı projeleri hayata geçirmek için yerinde incelemelerde bulundu.

   

  BAKA Genel Sekreteri ve beraberindeki heyet ilk olarak Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik,  Belediye Başkanı Veli Gök ve İl Genel Meclisi Üyeleri Sezgin Özdoğancı, Eyüp Doğan ve Süleyman Sarpdağ  ile  Kaymakamlıkta bir toplantı gerçekleştirerek başta tarımsal ve turizm amaçlı kurulan Sorkuncak Köyü Lavanta bahçesinin imar planı hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Buradaki değerlendirme toplantısının ardından Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün Isparta Turizmine kazandırdığı elektrikli teknede incelemelerde bulunan heyet YAT Turizmine 2 adet daha elektrikli ve sıfır atık standartlarına uygun tekneye ihtiyaç olduğunun altı çizildi. Kaymakam Adem Çelik, BAKA’dan 2 adet daha elektrikli tekne talep etti.

  BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA Uzmanları Turizm amaçlı kullanılacak Elektrikli Teknenin işleyişi hakkında bilgiler alarak bu yatırıma sıcak baktı.

   

  Daha sonra Sorkuncak Köyüne hareket eden heyet burada kurulan Lavanta bahçelerini gezerek planlanan yatırımlar için görüş alış verişinde bulunuldu. Heyet buradan Göktaş Köyüne gitti. Köy Muhtarı Hüseyin Kuzu ve köy halkı tarafından coşkuyla karşılaşan BAKA Genel Sekreteri, Kaymakam ve Başkan uzun süren incelemeler sonucu Göktaş Köyü halkının Turizm pastasından nasıl faydalanabileceklerini istişare etti.

   

  Göktaş köy sahilinde bulunan balıkçılarla sohbet eden BAKA Genel Sekreteri, Kaymakam ve Başkan balıkçıların sıkıntılarını ve neler yapabileceklerini değerlendirdi. Eğirdir Gölünde kerevit avlayarak geçimini sağlayan ve kerevit sepetlerini tamir eden bayanlarla uzun süre sohbet eden BAKA Genel Sekreteri ve Uzmanlar sorunlara nasıl destek vereceklerinin planlarını yerinde inceleyerek ve notlar alarak öğrendi.

   

  Göktaş Köyü halkının isteklerini köy meydanında dinleyen Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve Belediye Başkanı Veli Gök bazı istekleri anında yerine getirerek talimat verdiler.

  Son olarak BAKA desteği ile Eğirdir’e yapılacak olan mantar fabrikasının kurulacağı alanda incelemelerde bulunan heyet Eğirdir’den ayrıldı. Önümüzdeki süreçte Eğirdir’e BAKA desteği ile büyük yatırımların gelmesi planlanıyor. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler