• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir’de GETAT Merkezi açıldı

  Eğirdir’de GETAT Merkezi açıldı

  Eğirdir’de GETAT Merkezi açıldı

  Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları GETAT merkezi hasta kabulüne başladı.

  Getat merkezinde Kupa, Hacamat, Sülükle tedavi uygulaması yapılmaya başladı. Yakın zamanda akupunktur, ozon uygulaması için çalışmalar sürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliği’nin 2014 yılında yayınlanmasının ardından Geleneksel Tıp uygulamaları ve eğitimleri bakanlık tarafından tescil edilen kurumlara verilmeye başlandı. Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları Hastanesi’nin başvurusu üzerine Sağlık Bakanlığınca yapılan denetlemeler olumlu netice verdi.

  Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Orçun Demirsöken, Geleneksel Tamamlayıcı Tıp uygulamalarına son zamanlarda ilginin arttığını söyledi. Artan ilginin en önemli sebebinin yapılan tedavilerin yan etkilerinin oldukça az olmasına bağlayan Dr.Demirsöken, GETAT tedavisinin merdiven altı ortamlarda sağlıksız, steril olmayan ortamlarda alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığını açılan Getat merkezi ile halkımızın profesyonel sağlık hizmetine kavuştuğunu ifade etti.

  Demirsöen, “GETAT üzerine eğitimini Ankara, Konya, Antalya Tıp merkezlerinde alan Dr.Orçun Demirsöken: Biz Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi olarak Geleneksel ve Tamamlayıcı tıp uygulamaları üzerine polikliniğimizi açmış bulunmaktayız. Merkezimizde tedavi olmak isteyen halkımıza çağrıda bulunuyorum Randevu ve bilgi akmak için hastanemizi aramaları yeterlidir.” (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler