• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir Limanı Sil Baştan

  Eğirdir Limanı Sil Baştan

  Eğirdir Limanı Sil Baştan

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün girişimleri sonucu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Eğirdir limanı yaklaşık 2 milyon liralık yatırımla sil baştan yapılacak.

   

  “Eğirdir Balıkçı Barınağı Rıhtım ve Mendirek Onarımı” Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından start aldı ve Eğirdir’e yakışır hale getirilecek. Ana mendireğin 340 metrelik kısmının anroşman onarımı, tali mendireğin 170 metrelik kısmının anroşman onarımı, 196 metre rıhtım yapımı, 30 metre genişliğinde çekek yeri yapımı gerçekleşecek.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı VI. Bölge Müdürü Serhan Özkanlı Eğirdir’e gelerek Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve teknik ekiple birlikte Eğirdir Limanında inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı VI. Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, yapılacak olan onarım çalışmalarının yaklaşık 2 milyon TL değerinde olduğunu ifade etti.

  Dün itibari ile Liman etrafında çalışmalarını sürdüren Eğirdir Belediyesi birimleri çevreyi inşaat aşamasına hazırladı. İlk olarak 1979 yılında yapılan Eğirdir Limanı o tarihten itibaren en büyük tadilatını 2000 yılında görmüştü. Yıllar sonra sil baştan yapılacak olan Eğirdir Limanı rıhtım çalışmaları Eğirdir’e yakışır hale getirilecek.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün gayretleri, Isparta Milletvekillerinin destekleri ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Eğirdir’e kazandırılacak yeni Limanda, Ana mendireğin 340 metrelik kısmının anroşman onarımı, tali mendireğin 170 metrelik kısmının anroşman onarımı, 196 metre rıhtım yapımı, 30 metre genişliğinde çekek yeri yapımı gerçekleşecek. Bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan Eğirdir Liman inşaatı yeni çehresiyle göz kamaştıracak.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, ‘Başta TBMM Başkanvekili Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı VI. Bölge Müdürlüğüne ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum, Eğirdir’imize hayırlı uğurlu olsun’ ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler