• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Eğirdir Kaymakamı Çelik: “Bu Tabloyu Mutlaka Koruyalım”

  Eğirdir Kaymakamı Çelik: “Bu Tabloyu Mutlaka Koruyalım”

  Eğirdir Kaymakamı Çelik: “Bu Tabloyu Mutlaka Koruyalım”

  İçişleri Bakanlığının artan korona virüs vakalarının ardından ülke genelinde denetimlerin artacağını açıklamasının ardından ülke genelinde olduğu gibi, Eğirdir’de de kontrollü sosyal hayat denetimleri yoğun bir şekilde devam ediyor.

  Kaymakam Adem Çelik başkanlığında Eğirdir Emniyet Müdürü Ayhan Zarif, Eğirdir İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Türkmen’in katılımıyla bugün sabah saatlerinde yapılan maske denetimlerinde esnaf ve vatandaşlarda MASKE + SOSYAL MESAFE + TEMİZLİK kurallarından taviz vermemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

  Denetimlerde pazar esnafını, çay bahçelerinde oturan vatandaşları, işyerlerini ziyaret eden Kaymakam Adem Çelik ve beraberindeki heyet, vatandaşları maske, mesafe, hijyen kurallarına uymalarını istedi. Kurallara uyanlara teşekkür eden Kaymakam Çelik; “Hepimizin sağlığı için maske takma kuralına uyalım. Bu tabloyu mutlaka koruyalım” dedi.

  Maske takarak, mesafesini koruyan 65 yaş üstü vatandaşlarla da sohbet eden Kaymakam Çelik, “Sizler bizler için çok değerlisiniz. Kendi sağlığınız ve bizim sağlığımız için lütfen kurallara riayet edin” dedi.

  EĞİRDİR ESNAFI KAYA, İŞLERİMİZ YARI YARIYA DÜŞTÜ…

  Denetimler esnasında bir tatlı işletmecisini de ziyaret eden Kaymakam Çelik ve beraberindekiler burada Kutsi Kaya ile de sohbet ettiler.

  Kovid-19 salgınının tüm esnafı etkilediği gibi kendilerini de çok etkilediğini, işlerinin yarı yarıya düştüğünü belirten Kutsi Kaya, “Şuan gerçekten çok zorumdayız. Diğer esnaf arkadaşlarla görüşüyorum onlar da aynı şeyleri söylüyorlar. Şu an asker çıkmıyor, öğrenci yok, halk zaten belli. Geçen yıl Gül ve Lavanta sezonunda Isparta’ya gelen kafileler Eğirdir’e de geliyorlardı. Bu yıl pandemi dolayısıyla o yoğunluğu göremedik. İnanın işlerimiz yarı yarıya düştü. İnşallah bu salgından ülke olarak bir an önce kurtuluruz” diye konuştu. Denetimlerde Maskesi eskiyen vatandaşlara da ayrıca maske dağıtıldı. (egirdirakingazetesi.com/23.09.2020)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler