• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Doğalgaz Cep Yakınca Vatandaş Sobaya Yöneldi

  Doğalgaz Cep Yakınca Vatandaş Sobaya Yöneldi

  Doğalgaz Cep Yakınca Vatandaş Sobaya Yöneldi

  Doğalgaza 2021 yılı içerisinde ortalama 4 kez zam geldi. Gelen zamlar havaların soğumaya başlamasıyla birlikte doğalgaz kullanıcılarını kara kara düşündürmeye başladı. Doğalgaz faturalarından derin endişe duyan vatandaşlar, kombileri kapatıp sobaya yönelmeye başladı.

  Doğalgaz fiyatlarına ard arda gelen zamlar yaz aylarında pek hissedilmese de havaların soğumaya başlamasıyla birlikte faturalara yansıyacak olan miktarlar şimdiden vatandaşın en önemli dertleri arasına girdi.

  Doğalgaz faturalarından endişe eden vatandaşlar, doğalgazın konforunu bir kenara bırakıp evlerine soba kurmaya başladı bile. Kombileri kapatan vatandaşlar sobayla ısınmayı gündeme alırken, aslında kömüre gelen zamlarda yine vatandaşın korkulu rüyası haline geliyor.

  Isparta’da soba ve aksesuarları üzerine işletme çalıştıran Uğur Sarıçay, son günlerde vatandaşların doğalgazlı evlere dahi soba kurmaya başladığını belirterek sobaya olan talebin kısmen arttığını belirtti.

  SOBA DA CEP YAKACAK

  Sarıçay, “İşletmemizde bulunan bütün ürünlerimize yüzde yüz zam gelmiş durumda. Örneğin geçen yıl bir soba borusu 12 liradan satar iken şimdi 25 liradan veriyoruz. İnsanlar iki yıl sonra atacağı soba borularının fiyatını yüksek bulduklarını belirtiyorlar. Doğal olarak bu durum satışlarımıza yansıyor. Kışın sadece soba ile ısınanları ayırıyorum çünkü bir şekilde imkânlarına uygun sobayı alıyorlar.  Ama artık öyle bir noktaya gelindi ki evinde doğalgaz olan birisi de soba alıyor. Çünkü insanlar ay sonu gelecek kabarık doğalgaz faturalarından nasıl kaçarız diye düşünüyorlar.” Şeklinde konuştu. (TUĞBA SEREL)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler