• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Devlet, Isparta’ya Toplu Konut Yapacak

  Devlet, Isparta’ya Toplu Konut Yapacak

  Devlet, Isparta’ya Toplu Konut Yapacak

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla dar gelirli vatandaşların faydalanabilmesi için toplu konutlar inşa edilecek. Böylelikle konut kiralarında da büyük ölçüde düşmesi bekleniyor.

  Uygulanan yeni ekonomi politikası nedeniyle konut fiyatlarında yaşanan astronomik artışlar sonrasında iktidar yeni bir paket açmaya hazırlanıyor. TOKİ 81 ilde sosyal konut üretimine başlayıp 20 yıl vadeyle dar gelirlilere ev satacak. Son bir yılda konut fiyatlarında yaşanan yüzde 150 artış ve ev kiralarındaki fahiş talepler nedeniyle Türkiye bir barınma krizi yaşıyor. Orta ve alt gelir grubuna mensup vatandaşların ev alması her geçen gün imkansız hale gelirken iktidar yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. 2019 yılında dar gelirliler için 50 bin konut kampanyası başlatan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bu ay yeni bir kampanya başlatacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından detayları açıklanacak sosyal konut projesinde asgari ücretli bir ailenin erişebileceği fiyat ve taksit ödemeleri olacak. Evi olmayan ve belirlenecek seviyenin altında geliri olan kişilerin başvurabileceği TOKİ sosyal konut projesi için 81 ilde başvuru yapılabilecek.

  20 YILA VARAN VADELERLE SATILACAK KONUTLARIN

  EV SAHİPLERİ KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENECEK

  Geçmişti emekliler, şehit ve gazi yakınları için ayrılan kotaya yeni evlenecekler de eklenecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dün yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak, “Önümüzdeki ay itibariyle, cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” dedi.

  HAZİNE ARAZİLERİ SATILACAK

  Öte yandan, Hazine arazilerinin uygun ödeme koşulları ile ev yapımı için satılması da gündemde. Altyapısı hazır arsaların satışının hiç evi olmayanlara yapılması planlanıyor. Bu açıklamaların ardından Isparta’da da umutlu bekleyiş başladı. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler