• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > DEPREM BÖLGESİNDE SU ALT YAPISI GERÇEKLEŞTİRECEKLER

  DEPREM BÖLGESİNDE SU ALT YAPISI GERÇEKLEŞTİRECEKLER

  DEPREM BÖLGESİNDE SU ALT YAPISI GERÇEKLEŞTİRECEKLER

   

   

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehirdeki sıhhi tesisatçılarla bir araya gelerek, deprem bölgesinde kurulan konteyner kentlerin su tesisat altyapı çalışmalarına destek vermek amacıyla görüş alışverişinde bulundu.

  Bölgede 100 konteynerin su tesisat altyapısının Isparta’dan gidecek olan gönüllü sıhhi tesisatçılar tarafından yapılacağını belirten Başkan Başdeğirmen, “Oradaki vatandaşlarımızın sizlere ihtiyacı var. O ihtiyaç varsa bizim orada olmamız lazım” dedi.

  Belediye’den yapılan açıklamada: “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 kenti etkileyen depremlerin ardından yaraların sarılması için çalışmalar devam ediyor. Isparta Belediyesi, depremin ilk gününden bu yana bölgeye çok sayıda iş makinesi, araç, arama kurtarma, cenaze, veteriner ve sağlık ekibi gönderdi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de bölgeye giderek, depremzedelerin ihtiyaçlarıyla ilgili talepleri yerinde aldı, çalışmalara katıldı.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, depremin ardından su, kanalizasyon tamiratları ile arama kurtarma çalışmalarına destek vermeleri için Isparta’da hizmet veren sıhhi tesisatçılardan gönüllü bir gruba otobüs tahsis ederek, bölgeye göndermişti. Şimdi de deprem bölgesinde oluşturulan konteyner kentlerin su tesisatı altyapıları için çalışmalar yapılacak. Isparta’dan gönüllü sıhhi tesisatçılar da bu çalışmalara destek verecek.

  Başkan Başdeğirmen, Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil İbrahim Dışpınar ve sıhhi tesisatçılarla bir araya gelerek, deprem bölgesinde oluşturulan konteyner kentlerin su tesisat altyapı çalışmalarına destek verilmesi için görüş alışverişinde bulundu.

  Gönüllü olarak deprem bölgesine giden sıhhi tesisatçılara teşekkür eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Arkadaşlarımız ‘biz gitmek istiyoruz diye beni aradılar.’ 43 kişilik ekibimizi gönderdik. Depremin ilk günleriydi su, kanalizasyon tamiratları ve diğer çalışmalara katıldılar. Bazı yerlerde kolon kırdılar ve arama kurtarma faaliyetlerine destek verdiler” dedi.

  Deprem bölgesinde 100 konteynırın su tesisat bağlantılarının yapılması gerektiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Orada herkese görev verildi, 100 konteyner için biz görev aldık. 100 konteynerin bağlantılarını yapacağız. Şimdiki vazifemiz konteynerlerin su tesisatlarını bağlamak olacak. Sizler tekrar beni arayarak bölgeye gitmek istediğinizi belirttiniz. Ben de oradan malzeme listesini istedim, onlar da gönderdiler. Bu malzemeleri temin edeceğiz. Siz oraya gidip kısa sürede çalışmaları tamamlarsınız. Oradaki vatandaşlarımızın sizlere ihtiyacı var. O ihtiyaç varsa bizim orada olmamız lazım. Gidince yapacağınız işin ne kadar önemli ve mübarek olduğunu orada göreceksiniz. Isparta ekibi olarak gidip oradaki problemi çözüp gelelim” şeklinde konuştu.

  Sıhhi tesisatçılar, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen’in girişimleriyle depremde 2 kardeşini ve dedesini kaybeden İrem’in annesi Halime Nuray Bağrıaçık’la Isparta’da buluşmasının kendilerini çok duygulandırdığını belirterek, “Bizim için de bambaşka bir duygu oldu” dediler.

  Başkan Başdeğirmen, depremzede vatandaşların ihtiyaçları için herkesin seferber olduğunu belirterek, “Birisi konteynerini veriyor, birisi nakliyesini yapıyor, birisi indirmesini yapıyor, birisi tesisatını bağlıyor, birisi soba kuruyor, diğeri de kömürünü odununu koyuyor. Birisi de kıyafet giydiriyor. Herkesin vazifesi var. Sizin vazifeniz de depremzede vatandaşlarımızın bir an önce tuvalet ve banyosunu kullandırmak. Benim vazifem de kıyafetini götürüyorum, yemeğini götürüyorum, ihtiyaçlarını karşılıyorum. İrem kızımızın annesiyle buluşmasına vesile oluyoruz. Bizler de bunları yapmaya çalışıyoruz. Sizin kendi isteğinizle gelmeniz çok mühim. Allah katında bunun sevabına nail olun inşallah. Bir an önce, en kısa zamanda gidebilirsek iyi olur. Bir saatin bile önemi olduğunu bilin istiyoruz. İmece usulü bu işi halletmemiz gerekiyor” ifadelerinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler