• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > ÇKS başvuruları devam ediyor

  ÇKS başvuruları devam ediyor

  ÇKS başvuruları devam ediyor

  2023 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ilk başvuru tarihi 1 Eylül 2022, son başvuru tarihi 2 Ocak 2023 olmak üzere toplam 4 (dört) aylık süreyi kapsıyor.

  Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 23 Eylül 2022 tarih ve  31962  sayılı Resmi Gazetede  yayımlanarak  yürürlüğe  girmiştir. Bu tarihten  (23 Eylül  2022)  sonra yapılacak olan tüm başvurular yeni yönetmelik çerçevesinde kabul edilecektir.

  Konuyla ilgili olarak Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Yeni yönetmelik değişikliği gereği; 2023 yılına ait Çiftçi Kayıt Sistemi başvuru süreleri (4) aylık süreyi  kapsamaktadır.  İlk  başvuru  tarihi  1  Eylül  2022’de  başlamış  olup,  2  Ocak  2023  tarihinde  sona erecektir. Bu tarihten sonra çiftçilerimizin sadece yeni sahibi oldukları arazileri veya yeni kiraladıkları arazileri kayıt yaptırabilecektir. Bunun haricinde 2 Ocak 2023 tarihinden sonra yeni çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz.     Yapılan  yeni  yönetmelik  değişikliğiyle  çiftçilerimiz  başvurularını  e-Devlet  kapısı  üzerinden  de yapabileceklerdir. Ayrıca; ÇKS  dosyalarında muhtar  ve  azaların imza  ve  onayları  da  kaldırılmış  olup, sadece çiftçilerimizin beyanı ve imzası yeterli olacaktır.  Çiftçilerimizin  yapılacak  destekleme  ödemelerinden  yararlanabilmeleri  ve  mağdur  olmamaları için 2023 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularını 2 Ocak 2023 tarihi mesai bitimine kadar İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine yapmaları gerekmektedir” denildi. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler