• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Çıraklar, ustalarla buluşuyor

  Çıraklar, ustalarla buluşuyor

  Çıraklar, ustalarla buluşuyor

  EĞİRDİR MYO ile KHG arasında stratejik iş birliği anlaşması çerçevesinde ilki 16-17 Kasım 2022 günlerinde Eğirdir MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünde “Usta Çırak Buluşmaları” gerçekleştirildi.

  ISUBÜ’den yapılan bilgilendirmede: “Kilit Hospitality Group tarafından workshop çalışmaları ve konferanslar serisi düzenlendi. İki gün süresince farklı oturumlarda KHG iletişim ve eğitim Direktorü Adil GÜRKAN öğrencilere mesleki tecrübelerini aktardıktan sonra KHG bünyesinde bulunan yirmi bir konaklama tesisi ile ilgili bilgi verdi. KHG İK Direktorü İhsan SOMUNCU ise işe alım süreci, mülakat ve personel eğitimleri konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Daha sonra Kurum bünyesinde çalışan Departman müdürlerinden Crystal Paraiso Verde Resort & Spa İk Müdürü Saadet MUTLU, Crystal TAT Beach Golf Resort & Spa Yiyecek ve İçecek Müdürü Dinçer ALPSOY ve Crystal Flora Beach Resort Housekeeper Esra TOPLU kendi departmanlarındaki iş süreçlerini ve mesleki tecrübelerini öğrencilere aktardı.

  Aynı zamanda Kilit Hospitality Group bünyesindeki Crystal Paraiso Verde Resort & Spa Mutfak Şefi Musa KÖSE, Crystal Flora Beach Resort Mutfak Şefi İbrahim ŞAHAN, Crystal Paraiso Verde Resort & Spa Sous Şefi Mehmet Ali TEZ, Crystal Paraiso Vede Resort & Soğuk Şefi Oktay ZURNA tarafından Yüksekokulumuz uygulama mutfağında Et ve Deniz ürünleri üzerine workshop çalışmaları ve işyeri eğitimi, staj ve kariyer süreçleri ile ilgili konferanslar yapıldı.

  Yapılan etkinliklere MYO Müdürü Öğr. Gör. Mustafa GÖK, Müdür Yard. Öğr. Gör. Çetin MEYDAN, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin DUMAN ve Bölüm hocaları katılım sağladı. Etkinlik sonunda katılımcılara teşekkür belgeleri verildi.

  Bu çalışmalar kapsamında yapılan ürünler;

  1.GÜN

  Zencefilli bal kabağı çorbası

  Hünkâr beğendi (Osmanlı Mutfağı)

  Dana welington (İngiliz Mutfağı)

  Beef strogonof (Rus Mutfağı)

  1. GÜN

  Bademli kereviz çorbası

  Jumbo karides güveç

  Tüp kalamar dolması

  Levrek buğulama (Fransız Usulü)

  Planlama çerçevesinde 14-15 Aralık 2022 günlerinde “Usta Çırak Buluşmaları” nın ikincisi gerçekleştirilecek” denildi.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler