• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Bilgiç destekliyor, Sav ayağa kalkıyor

  Bilgiç destekliyor, Sav ayağa kalkıyor

  Bilgiç destekliyor, Sav ayağa kalkıyor

  Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Kasabamızdaki fabrikalar en az 500 kişiye istihdam sağlayacak. Önümüzdeki kış tüm hemşehrilerimizin tamamı doğalgaz kullanabilecek. Alt yapı çalışmalarında çok önemli mesafeler katettik. Park çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

   

  Şakir İpekçi, AK Parti Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç’in desteği ile 3,5 yılda gerek alt yapı gerekse üst yapı alanında yaklaşık 60 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.

  Sav Kasabası’nda belediye tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte belde adeta şantiye alanına döndü. Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, Kasabadaki fabrika sayısının da giderek arttığına dikkat çekti. Sav Kasabası adeta Organize Sanayi Bölgesine dönmüş durumda. Yeni açılan fabrikalarla kasabadaki fabrika sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

  Sav Kasabasının AK Partili başarılı Belediye Başkanı Şakir İpekçi, Kasabada yatırımların son sürat devam ettiğine dikkat çekerek, “Sav’da hizmet bitmez, yatırımlar bitmez” dedi.  AK Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç’in desteği ile 3,5 yılda kasabaya çok önemli yatırımlar kazandırdıklarını ifade eden Başkan İpekçi, “Sav’da gerek alt yapı gerekse üst yapı alanlarında Belediye olarak 18 milyon liralık, Devlet imkanlarıyla da 40 milyon liralık olmak üzere yaklaşık 60 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların gerçekleşmesinde en büyük desteği gördüğümüz başta Milletvekilimiz ve TBMM Başkan Vekilimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’e ve Mehmet Uğur Gökgöz’e en kalbi teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendilerinden Allah razı olsun” dedi.

  Sav Kasabasında 2020 yılında başlatılan doğalgaz çalışmalarında 4. Etap çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Şuanda Kasaba halkının yüzde 90’ı doğalgaza kavuşmuş durumda. Bazı bölgelerdeki doğalgaz çalışmalarını da kısa sürede tamamlayıp önümüzdeki kış döneminde tüm kasabamızı doğalgazdan yararlanır hale getirmiş olacağız. Böylece tüm hemşehrilerimiz hem ekonomik yakıttan faydalanmış olacaklardır” dedi.

  Sav Kasabasının yollarının daha güzel  olması noktasında da çalışmalar yürüttüklerini belirten Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, “Kasabamızdaki yollara yaklaşık 20 bin m2  taş döşedik. Bu çalışmalarımız yaz boyunca devam edecek” dedi. Göreve gelir gelmez ilk işinin kasabada yatırım yapmak isteyen yatırımcıların önünü açmak olduğunu ve bu çerçevede ve yatırımcılara her konuda yardımcı olduklarını belirte Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, bu çerçevede 18 yeni fabrikayı daha kasabaya kazandırdıklarını daha önceki 12 fabrika ile birlikte Kasabadaki fabrika sayısının 30’a çıktığını ifade etti. Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, beldesindeki fabrikalarda  toplam 500 kişinin istihdam edileceğini ve bu kişilerin aileleriyle birlikte hesaplandığında en az 1500 kişinin bu fabrikalar vasıtasıyla ekmek yiyeceğini kaydetti. İpekçi, ayrıca Sav Kasabası’nda kendi dönemlerinde bu güne kadar yaklaşık 200 ev ruhsatı verdiklerini de ifade ederek kasabadaki konut yapımının da hızlandığını ve Sav’da oturmak isteyen aile sayısında da önemli artış kaydedildiğini ifade etti. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler