• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek Mesajı

  Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek Mesajı

  Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek Mesajı

  Isparta Belediye Meclisi dün gerçekleştirilen oturumunda AK Parti, MHP ve İYİ Parti grup sözcülerinin ortak imzası ile “İsrail’i Kınama ve Filistin’e destek” mesajı yayınladı.

  Isparta Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen oturumunda Belediye Başakanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Grup Sözcüsü Fahrettin Gözgün, MHP Grup Sözcüsü Oğuzhan Göker, İYİ Parti Grup Sözcüsü Hasan Karaca ve Bağımsız Sözcü Ahmet Aydoğdu imzası ile ortak bir bildiri yayınlandı.

  İsrail’in Filistin halkına karşı terörist ve saldırgan tavrının eleştirildiği bildiride; “İsrail, İslam aleminin 11 ayın sultanı olarak kabul ettiği huzur ve bereket Ramazan Ayımız ve akabinde Ramazan Bayramı’mızda, Kudüs’te sivil ve savunmasız Müslüman Filistin halkına yönelik uyguladığı kanlı saldırılarını ve baskıcı politikalarını artırmış, bebek, kadın, yaşlı demeden çok sayıda masum Filistinlinin şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olmuştur.

  Gazze’nin yoğun füze bombardımanı altında kalıp ortak yaşam alanlarının vurulduğu, Filistinlilerin nesillerdir yaşadıkları Kudüs’ün Şerh Cerrah ve Silvan Mahallelerinde ki evlerine el konulup zorla tahliyelerine yönelik operasyonların tamamen hukuk dışı ve gayri insani olduğunu görmekteyiz.

  İsrail askerleri Mukaddes Mekan Mescid-i Aksa ve çevresini ablukaya almış ibadet etmek isteyen ve özgürlükleri kısıtlanan Filistinlilere gaz, plastik mermi ve ses bombaları ile saldırılarda bulunmaktadır. Bu sebeple çocuklar, gençler ve birçok Filistinli yaralanmış ve baskı zulüm hala devam etmektedir.

  Bizler Isparta Belediye Meclisinde gurubu bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti ve Bağımsız Meclis üyeleri olarak Filistinli kardeşlerimizin maddi ve manevi her daim yanlarında olduğumuzu belirtiyor, İsrail’in yapmış olduğu bu zulmü ve hukuk tanımazlığı şiddetle kınıyoruz” denildi. (BORA TÜFEKLİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler