• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Başkan Gök’ten Öğretmenler Günü Mesajı

  Başkan Gök’ten Öğretmenler Günü Mesajı

  Başkan Gök’ten Öğretmenler Günü Mesajı

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım günü, 1981 yılından itibaren ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

  Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesindeki en önemli etken eğitime büyük önem vermesidir. Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakarlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır.

  Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle,  aziz vatanımızın  dört bir yanında, en ücra yerleşim yerlerinde her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, onlara yaşamları boyunca başarı, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  ebediyete intikal etmiş  öğretmenlerimizi, şehit öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi. (EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler