• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Anti Demokratik Girişimleri Şiddetle Kınıyoruz!

  Anti Demokratik Girişimleri Şiddetle Kınıyoruz!

  Anti Demokratik Girişimleri Şiddetle Kınıyoruz!

  Isparta Kültür Eğitim Vakfı, 104 amiralin yayınladığı bildiriyi eleştirerek “anti demokratik girişimleri şiddetle kınıyoruz” mesajı verdi.

  Isparta Kültür Eğitim Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada “Geçtiğimiz günlerde gece yarısı emekli amiraller eliyle yayınlanan bildiri, yeni bir vesayet girişimidir. Millet iradesini hiçe sayan, sözüm ona ayar vermek amacı güden bu menhus bildiri; demokrasiye, hukuka, milletin birliğine ve Türkiye’nin selametine karşı yapılmış menfur bir saldırıdır. Vatansever ve basiretli halkımız bu kalkışmanın bir senaryo olduğu, senaryoda görev alan yerli ve yabancı aktörlerin kimler olduğunu çok iyi bilmekte ve tanımaktadır.

  Böylesi bir senaryoda yer alanlar da şunu iyi bilmelidirler ki: Ülkemizin bütünlüğü, devletimizin bekası ve bağımsızlığımızın teminatı milletimizin hür iradesidir. Türkiye’nin bağımsızlığına, milletimizin hür iradesine göz diken darbeci, vesayetçi zihniyetler ve arkalarındaki gizli eller bu necip milletin evlatlarının değerlerine uzanan ellere karşı şehadet mertebesine ulaşmak arzusu ile gerektiğinde canını seve seve verecek şuurda ve kararlılıkta olduklarını unutmamalıdırlar. Yakın ve uzak tarihimiz bunun şanlı örnekleri ile doludur.

  Tüm dünyaya sesleniyoruz: Kahraman milletimiz, ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, hak ettiği şekilde refah içinde yaşamasına yönelik faaliyetlerin engellenmesine kardeşliğimizin bozulmasına, insanlarımızın manevi değerlerinden uzaklaştırılmasına asla izin vermeyecektir. Allah’ın izni ve inayeti ile ümmete ve insanlığa örnek bir düzeni kuracak ve yaşatacağız. Tüm Dünya’da mazlumun, masumun, mağdurun sesi ve eli olacağız.

  Isparta Kültür ve Eğitim Vakfı olarak bu duygu ve düşünce ile millet iradesini hiçe sayan bu anti demokratik girişimleri tehdit addediyor ve tüm kuvvetimizle reddediyor, şiddetle kınıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de ve bundan sonra da tüm gayretimizle Devletimize, Milletimize, Bayrağımıza ve Milli İradeye sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz.

  Rabbimiz; milletimizi, devletimizi, birliğimizi, dirliğimizi ve uhuvvetimizi muhafaza eylesin” denildi. (TUĞBA SEREL)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler