• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Andık Deresi’nde sona doğru

  Andık Deresi’nde sona doğru

  Andık Deresi’nde sona doğru

  Şehrin tarihi mesirelik alanlarından birisi olan Andık Deresi Bezirgan Şelalesi uzun yıllardır kaderine terk edilmiş bir vaziyetteydi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesini yeniden şehre kazandırmak için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

  Isparta’da yıllardır unutulmuş, adeta kaderine terk edilmiş tarihi mesirelik alanlarından Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar yapay şelaleler, yürüyüş yolları, oturma alanları yapılırken, çevresi dekoratif taş duvarlarla örülerek, nostaljik bir görünüme kavuşturuluyor.

  Isparta Belediyesi tarafından 40 bin metrekarelik alanda başlatılan çalışmalarda yürüyüş yolları oluşturuldu, çevresi dekoratif taş duvarlarla örülerek, dinlenme alanları, piknik bölgeleri yapıldı, şelalelerde de çalışmalar sürüyor.

  Tüm bunların yanı sıra Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinde havuz yapımı tamamlanırken, havuza ilk test suyu dolduruldu. Bölgeye renk katması için dekoratif su değirmeni yerleştirildi, oluşturulan köprüyle de bölge nostaljik bir görünüme kavuşturuldu. Bölgede çevre düzenlemeleri ise sürüyor, aydınlatma ve sulama sistemlerinde de çalışmalar devam ediyor.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler