• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > 4-6 Yaş Kuran Kursları ve Aile Dini Rehberlik Bürosu Açıldı

  4-6 Yaş Kuran Kursları ve Aile Dini Rehberlik Bürosu Açıldı

  4-6 Yaş Kuran Kursları ve Aile Dini Rehberlik Bürosu Açıldı

  Eğirdir de Çarşamba günü Pınar Pazarı Mahallesi Karpuz boğazı 4-6 yaş Kuran Kursu ve Eğirdir Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu ve bugün de Sarıidris Kasabasında 4-6 yaş Kuran Kursu hizmete girdi.

  Açılış törenlerine; Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Sarıidiris Belediye Başkanı Ramazan Pala, Eğirdir Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu, din görevlileri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

  Diyanet İşleri Başkanlığının en önemli hizmet alanlarından birisi olan ve Allah sevgisinin minik yüreklere nakşedildiği, aile yuvasındaki şefkat ve merhametle yüce dinimizin yavrularımıza öğretildiği eğitim kurumlarından olan 4-6 yaş Kuran Kurslarına yenileri eklendi.

  Eğirdir Müftülüğü ve hayırseverlerin katkısı ile yapılan Kuran Kursları hizmete açıldı. Diğer taraftan Eğirdir Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve Ailenin kurulması ve korunmasına yönelik çalışmalar yürüten, aynı zamanda aileyi tehdit eden problemlerin çözümüne dini açıdan katkı sağlayan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile Gençlerimizin özellikle dini konulardaki sorularına çözümler sunan Genç Ofis ve Bayanlara yönelik Kuran Kursunun açılışı gerçekleştirildi.

  Yapılan duanın ardından Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Sarıidris Belediye Başkanı Ramazan Pala ve protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesip 4-6 yaş Kuran Kurslarında ile Aile Dini Rehberlik Bürosunda incelemelerde bulundu. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler