• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Yukarıgökdere’de Karantina Uzatıldı

  Yukarıgökdere’de Karantina Uzatıldı

  Yukarıgökdere’de Karantina Uzatıldı

  Eğirdir ilçesine bağlı Yukarıgökdere köyü, vaka ve temaslı sayısının artması nedeniyle 8 Mart’ta 10 gün süreyle karantina altına alınmıştı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından vaka sayılarının halen yüksek olması sebebiyle karantina 5 gün daha uzatıldı.

  Vaka ve temaslı sayısının çok olması sebebiyle 8 Mart’ta 10 gün süreyle karantina altına alınan Yukarıgökdere köyünde karantina süresi 23 Mart tarihine kadar uzatıldı.

  İlçe Hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan karara göre; “Vaka sayılarının yüksek olması sebebiyle Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla Yukarı Gökdere köyünde 18.03.2021 Perşembe günü saat 13.00 itibariyle 23.03.2021 Sayı saat 13.00’a kadar 5 gün boyunca karantinanın devam etmesine,

  Kolluk kuvvetleri tarafından gerekli önlemlerin titizlikle alınmasına, karantina sürecinde yasaklara aykırı davranışta bulunanlara İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararına riayet etmemekten dolayı 3.150,00 TL idari para cezası uygulanmasına, ayrıca haklarında adli ve idari işlem başlatılmasına karar verilmiştir” denildi. (MUSTAFA ÇİÇEN)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler