• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Yatırımcıyı Güldürüyor Düğüncüyü Üzüyor

  Yatırımcıyı Güldürüyor Düğüncüyü Üzüyor

  Yatırımcıyı Güldürüyor Düğüncüyü Üzüyor

  Altının yükselişi, yatırımcılarının yüzünü güldürürken düğün telaşında olan çiftleri üzdü. Isparta’da Şal kuyumculuk sahibi Muhammed Fatih Öksüz konuyla ilgili açıklamalar yaparak Demokrat muhabirine fiyat değerlendirmesi yaptı.

  Altın fiyatları geçtiğimiz haftalarda aşağı yönlü seyrederken 15 Haziran 2021 tarihinde dolar TL kurundaki değer artışının da etkisiyle birlikte tekrar yükselişe geçti. Geçilen yeni normalleşmede düğünlerin kapasiteli bir şekilde başlayacağı belirtilmişti. Bununla beraber evlenecek çiftlerin ilk durağı kuyumcular oldu. Ancak yüzleri gülmedi. Çünkü değerine değer katan altın hız kesmeden tekrar yükselişe geçti. Isparta’da Şal Kuyumculuk İşletme sahibi Muhammed Fatih Öksüz konuyla ilgili açıklamalarının yanında, sektördeki hareketlilikten de bahsetti.

  Öksüz “Biliyorsunuz ki dolar fiyatıyla Altın fiyatları paralel bir şekilde yükselişe ya da inişe geçiyor. Pandeminin etkisiyle birlikte Dünya ekonomisin büyük bir zarara uğramasına, dolar fiyatlarının artmasına ve bunun etkisiyle de altının yükselişine sebep oldu.  Bu durum altına yatırım yapanları sevindirirken alıcısını ise düşündürdü.

  Yükselişlerin aniden artmasının nedeni ise şüphesiz pandemi oldu. Bu süreçte düğünlerin yasaklanması neredeyse müşterilerimizi yarıdan bile aza indi. Şu an geçilen yeni normalleşmeyle birlikte ise düğün sezonunun tekrar açılması bir nebzede olsa yüzümüzü güldürdü. Ancak insanlar düğünlerde 10 bilezik alıyorsa şimdi alım gücünden ötürü bu sayı 5’e düşecek” dedi.

  Pandeminin uğrattığı zararlardan söz eden Öksüz, gram ve çeyrek altın fiyatlarına da değindi.  Öksüz “Gram altın Salı günü doların atmasıyla birlikte alış fiyatı 512 lira, 514 lirada satış olarak belirlendi. Çeyrek altının ise alışı 823, satışı 843 civarında” diye ekledi.

  Altının yükselme sebeplerine ve güncel fiyatlarına değinen Şal Kuyumculuk işletme sahibi Muhammed Fatih Öksüz fiyatların düşmesini sağlık sektörünün iyileşmesine ve Korana Virüsü zayıflatacak ilaçların tam olarak bulunmasına bağladı.

  Öksüz “ Tüm bu yaşadığımız sıkıntılar 2020 yılında ortaya çıkan Covid-19 Virüsü yüzünden. Tüm ekonomiyi alt üst eden bu virüsü zayıflatacak birçok aşı çalışmaları denendi. Türkiye de devam eden aşı çalışmaları da söz konusu. Eğer bu aşılar işe yarar ve bu virüsün bağışıklığını bize kazandırırsa eski düzene dönmemiz de hızlanır. Bu yüzden Sağlık Sektörüne hem toplum hem de devlet destek vermeli çünkü eski kazançlarımızın ve sağlığımızın tek umudu Sağlık sektöründe çalışanlar ve bilinçli toplum.” Şeklinde konuştu.  (TUĞBA SEREL)

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler