• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Vali Seymenoğlu İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Vali Seymenoğlu İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Vali Seymenoğlu İlçe Ziyaretlerini Sürdürüyor

  İlçelere yönelik çalışma ziyaretlerini sürdüren Vali Ömer Seymenoğlu Şarkikaraağaç’a giderek bir dizi incelemelerde bulundu.

  İlçede ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret Vali Seymenoğlu burada kaymakamlık birimlerinde denetimlerde bulunarak çalışanlara kolaylıklar diledi ardından Kaymakamlık makamında Kaymakam Onur Yılmazer ve Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı ile ilçede yapılan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

  Ardından ilçenin 1929 yapım tarihli önemli kültür varlıklarından olan Eski Şarkikaraağaç Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulunan Vali Seymenoğlu, tadilat ve restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılan Hükümet Konağı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

  Daha sonra Şarkikaraağaç sokaklarında kontrollü normalleşme kapsamında dinamik denetim çalışması gerçekleştiren Vali Seymenoğlu iş yerlerini ziyaret ederek esnaf ve çalışanlardan maske, mesafe, temizlik tedbirlerinden taviz verilmemelerini ve salgınla mücadeleye olan desteklerinin devam etmesini istedi.

  İlçede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir ziyaret de gerçekleştiren Vali Seymenoğlu, Şarkikaraağaç Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde üyelerin Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil takdim etti. Ziyarette Şarkikaraağaç Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seymenoğlu böylesine anlamlı bir günde kooperatif üyeleriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu da söyledi.

  Buradan Şarkikaraağaç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 2021 yılı sonlarına doğru tamamlanacak olan inşaatına geçen Vali Seymenoğlu inşaatta incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Seymenoğlu ardından Şarkikaraağaç Fen Lisesi ve pansiyonunda da bir süre incelemede bulundu.

  Şarkikaraağaç’ta son olarak Şehit Yüzbaşı Ferhat Çiftçi’nin babası Mehmet Çiftçi’yi ve Kıbrıs Gazisi Hasan Sevgili’yi ikametlerinde ziyaret eden Vali Seymenoğlu ailelerle görüştü. (ISPARTA VALİLİĞİ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler