• Eğirdir Akpınar Gazetesi
  Haberler> > Sugözü Festivali’ne Büyük Katılım

  Sugözü Festivali’ne Büyük Katılım

  Sugözü Festivali’ne Büyük Katılım

  Bazı kaynaklara göre yüz yıllık geçmişe sahip olduğu belirtilen, bazı kaynaklara göre yüz yılı aşkın geçmişiyle bu yıl da gerçekleşen geleneksel Bağkonak Sugözü Festivali, yine çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Geçen yıl pandemi tedbirleri nedeniyle yapılamayan festival, bir yıl aradan sonra bugün kutlandı. Bugün sabah saatlerinden itibaren büyük bir yoğunluğu misafir eden Bağkonak, il merkezinden, ilçe merkezinden ve çevre köylerden binlerce vatandaşımıza ev sahipliği yaptı.

  Muhtarlık tarafından hazırlanan ve köy halkının da katkıda bulunduğu yemekler katılımcılara ikram edilirken, ikramlarını bitiren vatandaşların bir kısmı festival alanında kurulan standlarda alışveriş ederken, bir kısmı da alanda piknik yapmayı tercih etti.

  Yalvaç Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, CHP Isparta 25. –  26. Dönem Milletvekili İrfan Bakır, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, Isparta Belediye Meclis Üyesi Hasan Karaca, İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Elbengili, Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, Yalvaç İlçe Jandarma Komutanı’nın da katılım gösterdiği festivalde, Bağkonak Muhtarı İsmail Başoda tarafından karşılanan katılımcılar ikramlarının ardından hep beraber sohbet etti.

  Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda, Sugözü Festivali ile ilgili bilgileri gazetemize, “Burası geleneksel bir adak yeri ve atalarımızdan kalma bir miras. Her yıl burada adaklar kesilir. Yılda bir gerçekleşen bu geleneksel günde köy halkının da yardımlarıyla adakların etinden yemekler yapılır ve katılımcılarımıza ikram edilir. Ayrıca dışarıdan gelen misafirlerimize köyümüzü daha iyi tanıtmak amacıyla köy halkımız tarafından kurulan alışveriş standlarını ve Sugözü Piknik Alanımız’ı gezdiririz.” şeklinde verdi.

  Ardından festivale katılım gösteren herkese teşekkürlerini sunarak, “Ekibimiz ve köy halkımızla günlerce emek vererek, geçen sene pandemi sebebiyle gerçekleştiremediğimiz, köy halkımızın yıllardan beridir süregelen bu geleneksel günü olan Sugözü Festivali’mize hazırlandık. Çok şükür alnımızın akıyla çıktık. Emek veren köy halkına, katılım gösteren bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Her sene olduğu gibi önümüzdeki yıl daha güzelini yapmak üzere seneye de hep beraber burada olacağız.” dedi.

  Muhtar Başoda ayrıca, her sene olduğu gibi büyük bir katılım görüldüğünü ancak son yılların en büyük katılımının gerçekleştiğini de ekledi. (ozyalvac.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler